2018 Renault Alaskan Pikap alınır mı? Test, Yorum ve Fiyatı

Renault Alaskan için Nissan Navara’ nın Renault logolu hali diyebiliriz. Nissan-Renault platformunda geliştirilen 3 modelden biri olan Alaskan, yakın zamanda satışa sunulacak. Peki, Renault Alaskan fiyatı ne olacak?

Nissan Navara ve Mercedes X Class gibi kendine özgü bir görünüme sahip olan Alaskan,  Renault Master modellerinde kullanılan 2,3 lt. dört silindirli turbo dizel motor ile satışa sunulacak. Bu motor 160 bg ve 187 bg güç seçenekleri ile gelecek. NissanNavara ve Mercedes X Serisi’ nde de aynı güç değerleri bulunuyor.

Alaskan’ ın ön bölümü, diğer Renault modellerine benzememekle beraber yeni bir ızgara, kaput, far ve tampon tasarımı, modele farklı bir hava katıyor. Ayrıca, aracın arka tarafı da büyük harfler ile yazılmış Alaskan yazısı ve Renault logosu dikkat çekiyor.

Gücü yere aktarmak için 6 ileri manuel veya yedi ileri otomatik şanzıman seçenekleri olan 2018 Alaskan’ ın off-road kabiliyeti de bulunuyor.

Yeni Renault Alaskan, 1035 kilograma kadar taşıma, 3.5 ton da çekme kapasitesine sahip. Arka konteyneri 1578 mm uzunluğunda ve 1560 mm genişliğinde. Kargo bölümünde toplam kullanılabilir alan ise 2,46 metrekare.

Avrupa’da da satışa sunulacak olan Renault Alaskan, daha çok Arjantin, Breilya, Kolombiya gibi güçlü olduğu pazarlar için üretilmiş bir pikap. Ancak Avrupa’ da Toyota Hilux, Ford Ranger gibi modeller ile Avrupa ve Türkiye pazarında da rekabet edecek güç ve donanıma sahip.

Dört tekerlekten çekiş sistemi, süspansiyon sistemi, elektronik kayma önleme sistemi, diferansiyel kitleme sistemi gibi özellikleri ile off-road kabiliyeti rakiplerinden geri kalmamasını sağlıyor.

İç mekana geçecek olursak, kabinin gayet pratik olduğu ve rahat bir yaşam alanı sunduğunu söyleyebiliriz. Araçta ısıtma özelliğine de sahip sekiz yönlü ayarlanabilen bir sürücü koltuğu yer alıyor.

Peki, Renault Alaskan alınır mı?

Pikap segmentinde Renault Alaskan’ ın zorlu rakipleri bulunuyor. Özellikle senelerdir bazı modeller bu segmentin kaymağını yiyor. Özellikle Nissan Navara modelinin temelleri üzerine kurulması, Alaskan’ ı tercih edilebilir bir model haline getiriyor. Buna ek olarak ülkemizde Renault’ nun yaygın bir servis ağına sahip olması, yedek parça bulunurluğu ve ve bu parçaların nispeten diğer markalardan daha ucuz olması Alaskan’ ı daha çekici hale getiriyor. Servis ve yedek parça fiyatlarının önemini Renault Kangoo’ yu baz alan Mercedes Citan kullanıcıları iyi bilir. Bir ön cam fiyatı Renault Kangoo’ nunkinden 3 katı daha pahalıdır Mercedes Citan’da. Dolayısıyla birçok Citan kullanıcısı uygun parça fiyatları olduğu için Renault servisinden Kangoo parçaları kullanır. Karar verirken bu örnekteki gibi ileride başınıza gelebilecek ekstra masrafları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Renault Alaskan, rahat kabini, kullanışlı iç mekânı ve pratikliği ile rakipleri arasından sıyrılabileceğini düşünüyoruz. Bir diğer taraftan Alaskan’ ın Mercedes X Class gibi pazarın en üst noktasını hedefleyen bir modelden ziyade Toyota Hilux ve Mitsubishi L200 gibi orta segment pikaplar ile rekabet edeceğini de belirtelim.

Aynı altyapıyı paylaşan Nissan Qashqai ile Renault Kadjar’ ın hemen hemen aynı fiyatlara sahip olmasından yola çıkarak 2018 Renault Alaskan fiyatı için Nissan Navara ile aynı paralellikte olacağını tahmin ediyoruz. Yani Renault Alaskan Fiyat Listesi’ nin 100.000 TL civarından başlamasını bekliyoruz.

Renault Master Kamyonet Fiyatı ve Özellikleri
2017 Renault Clio Touch Chrome Özellikleri ve Fiyat Listesi
Yeni Renault Koleos 2017 Türkiye Fiyatı Açıklandı
2017 Yeni Renault Captur Satışa Çıktı – Türkiye Fiyat Listesi
Renault-Reno Kadjar 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız... 
Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi - Renault Megane Sedan!
2017 Renault-Reno Kadjar ve Captur-Kaptur’ a özel fiyat ve kampanya!
2017 Renault Kadjar 1.5 dci İcon EDC Test ve Yorum için tıklayınız...
Renault – Reno modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

4 Yorum

2018-07-20 20:45:48

2018-07-20 20:45:40

2018-07-20 20:45:39

Hüseyin 2018-07-19 21:16:21

Çok güzel Bence
Benzer Haberler