2018 Porsche Cayenne Coupe kış testinde görüntülendi

Porsche Cayenne Coupe’nin üretim öncesi prototipi, bu kez Avrupa'da soğuk hava testleri sırasında görüntülendi.

Panamera kabuğuna rağmen, bu geliştirme aracı, Panamera'dan daha kısa, daha geniş ve dikkat çekici derecede daha yüksek olmakla beraber Porsche'nin geniş SUV modelinin daha basık versiyonu için erken bir prototip olduğu düşünülüyor.

Cayenne Coupe, muhtemelen iki yıl içinde showroomlarda boy göstermeye başlayınca, BMW X6, Mercedes-Benz GLE Coupe ve yakında satışa çıkacak olan Range Rover Sport Coupe'yi beğenenlerden pay kapmaya çalışacak.

Motor ve aktarım seçeneklerinin, yeni nesil Porsche Cayenne'de sunulan turbo şarjlı altı silindirli ve sekiz silindirli benzinli ve dizel motorlardan oluşması bekleniyor.

Casus fotoğrafçılara göre, bu test aracında herhangi bir normal motor gürültüsü yoktu. Ayrıca racın üzerindeki elektrik ikaz yazısı bulunması da bize bu prototipin hibrid veya tam elektrikli olabileceğini gösteriyor.  

Tam elektrikli bir Porsche Cayenne Coupe'nin 2020 yılından önce piyasaya sürülecek olan Mission E konseptinin üretim versiyonuna dayalı olacağına dair spekülasyonlar yapılıyor.

Porsche Cayenne Coupe'nin muhtemelen 2018 yılı sonunda tanıtılıp 2019 yılının başlarında showroom’lardaki yerini alması bekleniyor.

Porsche modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler