2018 Porsche 718 Boxster GTS ve 718 Cayman GTS Türkiye’de!

Porsche, 718 ailesi üyeleri Boxster ve Cayman modellerini GTS paketi ile genişletti. Yeni Porsche 718 Boxster GTS ve 718 Cayman GTS 2018 MY daha yüksek performans ve yol tutuşu sunuyor

Porsche, ortadan motorlu model seçeneklerini yeni, 2 koltuklu 718 Boxster GTS ve 718 Cayman GTS ile zenginleştiriyor. Porsche 718 Boxster GTS ve 718 Cayman GTS’ in, yeni tasarlanan hava girişine ve turbo şarja sahip motoru 365 bg güç üretiyor. Bu yenilikler sayesinde motor, 718 S modelinden 15, önceki nesil GTS modellerinden ise 35 bg daha fazla güç üretiyor.

Standart olarak manuel, 6 vitesli şanzıman ile gelecek 718 Boxster GTS ve 718 Cayman GTS modellerinde Porsche Doppelkupplung (PDK) şanzıman ise opsiyonel. Sport Chrono Paketi, mekanik arka diferansiyel kilidine sahip Porsche Torque Vectoring (PTV) ve gövdeyi yere on milimetre daha yakınlaştıran Porsche Active Suspension Management (PASM) aktif süspansiyon yönetimi gibi özellikler de, GTS otomobillerde standart olarak yer alan özellikler arasında yer alıyor.

Daha yüksek performans için daha fazla güç

Yeni modellerde, motor 1.900 ila 5000 devir arasında 430 Nm’lik azami tork gücü sağlayarak, otomobillere daha da yüksek ivmelenme ve performans kazandırıyor. Buna PDK ve Sport Chrono Paketi de eklendiğinde, 718 GTS modelleri sıfırdan 100 km hıza 4,1 saniyede ulaşıyor. Otomobillerin maksimum hızı ise 290 km/s.

İç ve dışta birçok siyah detayla, tipik bir GTS

GTS modelleri, Porsche 718 serisi içerisinde yalnızca kullanılan teknoloji ile değil, görsel tasarımları ile de öne çıkıyor. Yenilenen Sport Design ön tampon, otomobillerin sportif karakterinin altını çiziyor. Yeni GTS modellerinde alışıldığı gibi ön far ve Bi-Xenon far camları karartılmış durumda. Aracın arkasında ise aynı şekilde karartılmış fren lambaları, siyah logolar, siyah arka far ve standart olarak gelen spor egzoz sisteminin ortaya konumlandırılmış egzoz boruları, GTS’ ye benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Kapıların alt kısmındaki siyah GTS logoları ve 20 inçlik saten siyahı jantlar, otomobilin yan profilden görüntüsünü tamamlayan detaylar.

Yüksek kalite Alcantara ve Porsche Track Precision Uygulaması

GTS genleri, otomobillerin kokpit bölümlerine de şekil veriyor. Standart özellik olarak sunulan Sport Chrono Paket kapsamında yer alan kronometre, gösterge panelinin merkezi öğelerinden biri olarak konumlandırıldı.

Hem sürücü hem de yolcunun kullanımına sunulan spor koltukların orta kısmı, diğer Porsche GTS modellerinde olduğu gibi Alcantara kaplamalı. Kafalıklarda GTS logosu bulunan ve iki yönde elektronik olarak ayarlanabilen Plus spor koltuklar, yatay hareketlerde daha fazla destek ve konfor sunuyor.

Direksiyon simidi, orta konsol ve kolçaklar gibi iç mekân ayrıntıların birçoğu Alcantara kaplamalı. Ayrıca, özellikle spor tutkunu sürücülere hitap eden Porsche Track Precision Uygulaması (PTPA), sürücünün cep telefonu üzerinden sürüş bilgilerini kaydetmesine, görüntülemesine ve analiz etmesine olanak tanıyor.

Türkiye’ye özel Porsche Macan fiyatı ve özellikleri
İşte en güçlü 911: Yeni Porsche 911 GT2 RS
Porsche 911 Turbo S Exclusive: Sadece 500 adet üretildi
İşte Yeni kasa Porsche Cayenne 2018 – Fiyat ve Özellikleri
2018 Porsche Macan böyle gözükebilir
2017 Yeni Porsche Macan 2.0 fiyatı ve özellikleri
Yeni Porsche Panamera Turbo S E-Hibrid, 671HP/0-100 km 3.4 Saniye!
Porsche Panamera Sport Tourismo ve Turbo S E Hybrid Cenevre’de!


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler