2018 Mazda CX-3 Makyajlı Kasa Tanıtıldı

Güncelleme kapsamında Mazda CX-3 2018, revize edilmiş bir ızgaraya, daha fazla kromaja ve yenilenmiş arka farlara kavuştu.

Geçen yıl bir makyaj operasyonu geçiren Mazda' nın kompakt crossover'ı CX-3, New York Otomobil Fuarı' na tekrar güncellenerek giriş yaptı. Yenilenen Mazda CX-3 2018’ in kabininin içerisindeki değişiklikler sürücü konforunu arttırmayı hedeflerken kaputunun altında da yeni bir motor mevcut. Yeni Mazda CX-3 2018 bahar aylarında satışa çıkacak, fiyat listesi ise henüz belli değil.

Makyajlı CX-3, Mazda' nın devrim yarattığına inandığı Skayactiv-G 4 silindirli 2.0 litrelik motorunu kullanacak. Ancak araç artık 148 beygir (eskisi 146) ve 201 Nm (eskisi 198 Nm) tork üretebiliyor. Japon marka ayrıca yenilenen motorun geniş bir devir aralığında yüksek torku yakalayabildiğini, daha iyi bir yakıt tüketimine sahip olduğunu ve daha verimli olduğunu iddia ediyor. ancak bu durumu kanıtlayabilecek rakamlar henüz açıklanmadı.

Yeni Mazda CX-3 dış tasarımında da değişiklikler içeriyor. CX-3 2018' de tek sıra yatay çıtalardan oluşan ön ızgarası artık çiftli gruplar halinde. Çevresinde daha açılı bir görünüme kavuşmuş Mazda CX-3' ün ön tamponunda ve köşelerinde de yeni kromaj parçalar mevcut. Daha alımlı bir görünüm için yan ayna çevresi ve sis farı çerçevesi piano black rengi ile süslenmiş. Mazda CX-3 2018’ in arka farının içerisinde bulunan dikdörtgen eleman yerini daha dairesel bir parçaya bırakmış. 18 inç jantların üzerinde giden araç, MX-5 Miata ve CX-5'e özel- Soul Red Crystal seçeneğini de renk paletine eklemiş.

İç mekânda ise Mazda, standart el freninin yerine elektronik park freni yerleştirerek daha fazla alan açmayı amaçlamış. Bu alan CX-3’ ün daha geniş bir ön konsola ve kol dayanağına sahip olmasını sağlamış. Yeni sarsıntı emici poliüretan süngerden üretilen ön koltuklar sürücüye ve yolcuya daha rahat bir yolculuk sağlarken arka koltuklar da katlanabilir kol dayanağına ve bardaklıklara sahip. Bunu yanında, üretici aracın kalınlaştırılmış kapı panelleri ve bagaj camı ile kabini daha sessiz hale getirmeyi hedeflemiş.

2018 Mazda 6 Makyajlı Kasa Tanıtıldı
Mazda MX-5 RF'in Fiyatı, Özellikleri ve Tasarım Ödülü
Mazda'dan dizel gibi çalışan Skyactiv-X benzinli motor
2017 Mazda 3 Sedan Fiyat Listesi
2017 Mazda 3 Hatchback-HB Fiyat Listesi 
Mazda CX-5 fiyatı belli oldu
2017 Mazda 3 Hatchback-HB Fiyat Listesi
Mazda MX-5 Miata yorum ve özellikleri
2017 Mazda 3 vs Seat Leon benzinli otomatik test, karşılaştırma, yorum
Mazda modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

1 Yorum

Ahmet 2019-02-27 14:08:18

Alinir alinmasinada yil 2019 ve mazda hala makyajli kasa yerine eskisini satiyor.anlasilan gelmeyecek,meksikaya estonyaya bilmem nereye giden arac nedense Turkiyeye gelmiyor,getirilmiyor.
Benzer Haberler