2018 Makyajlı Hyundai Tucson Özellikleri – Fiyatı ne olur?

Hyundai, New York Otomobil Fuarı'nda makyajlı Tucson modelinin örtüsünü kaldırdı. Motor gamında bir değişiklik yok gibi.

Tucson makyajlı kasa tasarımında gördüğümüz farklılıklar, yakın zamanda tanıtılan büyük kardeş Hyundai Santa Fe' ye göz kırpıyor. Aracın kokpit tasarımı da elden geçirilirken donanımda da zenginleştirmeler mevcut.

Makyajlı Tucson’ nunön yüzünde yeni bir panjurla donatıldığı görülebilen otomobilin bu parçasının hatları daha keskin ve artık dört yatay şeride sahip. Köşeli tasarım detayları yenilenen LED farlarda da ön plana çıkıyor. Farklılıklar, biraz daha zor fark edilebilir şekilde arka tarafta da bulunuyor. Daha yumuşak yatlara kavuşan stopların haricinde üst donanım seçeneklerinde biraz daha fazla kromaj kullanımı dikkat çekiyor.

Makyaj değişiklikleri kabinde de devam ediyor. Orta konsolu revize eden tasarımcılar bilgi-eğlence ekranını bu kısmın üzerine taşımış. Böylece havalandırma ızgaraları da ekranın altına konumlandırılabilmiş. Gösterge paneli de elden geçirilen makyajlı Tucson’ un yanlarda yer alan havalandırma ızgaraları da daha yumuşak hatlara kavuşmuş.

Hyundai, yolcuların da daha güvende ve konforlu hissetmesi için de yenilikler getirmiş. Önden çarpma önleme sistemi standart olarak sunulurken 360 derece kamera ve dur-kalk trafikte de devreden çıkmayan adaptif hız sabitleme sistemi sunulan donanımlara eklenmiş. Araçla birlikte sunulan diğer kalemler arasında ise arka koltuklar için USB girişi, temassız şarj tablası ve uzun far asistanı yer alıyor.

New York Otomobil Fuarı’ nda yapılan tanıtımda aracın 2 litre hacimli, 166 beygir güç, 204 Nm tork üretebilen benzinli motorunun aynen kullanımda kalacağı fakat 1.6 litre hacimli, benzinli motorun yerini 184 beygir güç, 237 Nm tork üretebilen 2.4 litre hacimli ünitenin aldığı duyuruldu. Bununla birlikte küçük hacimli motorun hayatına Avrupa pazarında devam etmesi kuvvetle muhtemel gözüküyor.

1.7 litre hacimli turbo dizel motorun yerine makyajla birlikte 1.6 litre hacimli ünitenin gelip gelmeyeceği konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Türkiye’de Hyundai Tucson fiyat listesi giriş seviyesi olan 1.6 GDI STYLE (BENZİNLİ) modelinin 110 bin TL’lik fiyatı ile başlıyor. En yüksek Tucson fiyat etiketi ise 227 bin TL ile 2.0 CRDi EXECUTIVE 4X4 OTM. (DİZEL)versiyonuna ait. Yeni Hyundai Tucson makyajlı kasa fiyatları ise tahminen modele göre değişmekle beraber 10 bin ile 15 bin TL zamlı olacak.

İşte 2018 Yeni Kasa Hyundai Santa Fe!
2018-2019 Hyundai Tucson Makyajlı Kasa Görüntülendi
2018 Yeni Hyundai Accent Fiyatı ve Özellikleri
Yeni Kasa Hyundai i30 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
Hyundai i30 N 2017-2018 Özellikleri ve Fiyat Bilgisi
2017 Hyundai Yeni i30 Test Sürüşü ve Yorum
Yeni Hyundai Elantra 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası
Hyundai fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler