2018 Makyajlı Citroën C4 Cactus Fiyatı ve Özellikleri

İlk olarak 2014 yılında piyasaya çıkan Citroën C4 Cactus aradan geçen 4 yılın sonunda kompakt makyajlayarak ilginç tasarımdan daha standart bir hale dönüşmüş. Peki, makyajlı Citroën C4 Cactus 2018 fiyat etiketi ne olacak?

Hem iç mekânda, hem de dışında büyük yenilikler gören Citroën C4 Cactus artık daha yumuşak süspansiyonlara, yüzer tavana ve 31 adetten fazla dış renk kombinasyonuna kavuşmuş.

Artık makyajlı Citroën C4 Cactus 2018’ te airbump'lar kapı panelinin ortasında göze çarpmak yerine eşiklerin yakınında daha mütevazı şekilde duruyor. Şık farlara sahip ön yüz de ciddi şekilde değişim geçirmiş. Citroën, genel olarak C4 Cactus 2018’ in yeni tasarımını "cesur fakat daha gelişmiş" olarak tanımlıyor.

Makyajlı C4 Cactus’ te sunulan 9 gövde rengi arasında Kutup Beyazı, Platinyum Grisi ve Spor Kırmızı gibi tonlar da yer alıyor. Şık tasarıma sahip gövde 5 farklı alaşım jant seçeneğine sahip. Standart olarak 16" olan bu jantlar opsiyonel olarak 17" alınabiliyor.

Citroën C4 Cactus 2018’ in kaputunun altında 3 silindirli PureTech benzinli motorların 82, 110 ve 130 beygirlik 3 versiyonu sunuluyor. Bu ünitelerden en güçsüz olanı sadece 5 ileri manuel ile gelirken daha kuvvetli ikili isteğe göre 6 ileri otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor.

Motor gamına 100 ve 120 beygirlik iki BlueHDi dizel seçeneği de eklenecek fakat bu motorların gelişi 2018 sonbaharını bulacak. Yukarıda bahsettiğimiz 5 ileri manuel ve EAT6 tam otomatik şanzıman opsiyonu dizel motorlarda da mevcut.

Kokpitte opsiyonlarla birlikte 3 bağlanılabilirlik teknolojisi, 12 tane de sürüş destek sistemine sahip Bunların özellikleri arasında Android Auto, Apple CarPlay ve MirrorLink uyumluluğu yanı sıra acil durum yer tespiti ve navigasyon sistemleri öne çıkıyor.

Citroën C4 Cactus 2018 sürüş destek sistemleri arasında ise aktif güvenlik freni, trafik işareti tanıma, şeritten çıkma ikazı, yorgunluk tespit sistemi, sürücü dikkat uyarısı, kör nokta takip, park asistanı, yokuş kalkış desteği, geri görüş kamerası, statik dönüş farları, çekiş kontrolü ve anahtarsız giriş / çalıştırma gibi güzel donanımlar yer alıyor.

Teknolojik anlamda ciddi şekilde dolu gelen iç kabin 5 farklı renk seçeneği sunuyor. Standart pakette kumaş koltuklar gri iken Metropolitan Kırmızı düzeninde Bej kumaş koltuklar ile koyu kırmızı konsol yer alıyor. Wild Gri seçeneğinde ise durum gri koltuklar ile gri konsol şeklinde. Hype Grey versiyonunda ise siyah deri koltuklar ve gri konsol kombine edilmiş. Bir diğer kombinasyon olan Hype Red'de ise koyu kırmızı Alkantara şeritlere sahip bej Napa deri koltuklar, bej kol dayama ve koyu kırmızı konsol yer alıyor.

2018'in ilk aylarında satışa sunulacak makyajlı Citroën C4 Cactus 2018 fiyat etiketinin selefine oranla versiyona göre %3 ile %5 oranında zamlı olması bekleniyor.

Citroen C3 Aircross Görücüye Çıktı. İşte Özellikleri
CITROËN C5 AIRCROSS SUV Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyat Bilgisi
Makyajlı Yeni Citroen C-Elysée 2017 Fiyat Listesi ve Özellikleri
Yeni Citroen C3 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Citroen C4 Cactus 2017 Fiyat Listesi için tıklayınız...
Citroen fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

2 Yorum

2017-10-28 11:27:45

2017-10-28 11:27:43

Benzer Haberler