2018 Hyundai Kona SUV fiyatı ne olacak?

Hyundai'nin kompakt SUV modeli Kona, kamuflajsız haliyle görüntülendi.

Hyundai'nin kompakt SUV modeli Kona, kamuflajsız haliyle görüntülendi. Kona, İspanya'nın başkenti Madrid'deki bir reklam ya da tanıtım çekimleri esnasında yakalandı. 

Markanın yeni SUV'u, oldukça sportif bir görünüme sahip olmakla beraber, arkadan bakıldığında Tucson modeline bir hayli benziyor. Kaputunun altında ise i20 ve i30 modellerinde kullanılan 1.0 ve 1.4 litrelik turbo şarjlı benzinli motorların yanı sıra dizel ünitelerin de yer alması bekleniyor.

Hyundai’nin Hawaii adalarından getirdiği bir rüzgar olan Kona bu kez mavi renk seçeneğiyle kameralara yakalanırken Portekiz’de olduğu gibi yine gövde renginden farklı tavan seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Markanın imza niteliğindeki ızgara tasarımının daha kalın bir çizgide kullanıldığı aracın yapısı haberin girişinde bahsettiğimiz özgünlük kısmını oluştan bölüm. Araca arka taraftan baktığımızdaysa i20‘yi andıran çizgileri görebiliyoruz. Dizel motorun yanı sıra 1.0 ve 1.4 litrelik turbo benzinli motorlarla satışa sunulması beklenen araçta dört tekerlekten çekiş sisteminin opsiyonelolarak sunulacağını tekrar hatırlatmakta fayda var. İlk kez Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda kullanıcıların karşısına çıkmasını beklediğimiz Kona’nın tanıtımınsa önümüzdeki haftalarda yapılması planlanıyor. 

2018 Hyundai Kona SUV fiyatı New York Fuarı’nda sonra açıklanacak. Ancak edindiğimiz bilgilere göre Hyundai Kona SUV'un fiyatı 85 bin TL olarak belirneceği öğrenildi. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler