2018 BMW 3 Serisi Kış testinde yakalandı

BMW Z5 Roadster’ın ilk kez görüntülenmesinin ardından bu kez 2018’de yollara çıkacak olan BMW 3 Serisi’nin fotoğrafları internete düştü.

Şu anki F30 kasa 3 Serisi yakın zamanda güncellemeden geçmişti. G20 kasa ise 2018 yılında F30’un yerini alacak. Casus fotoğraflarda  modelin geliştirme sürecinde oldukça büyük aşama kaydedildiği farkediliyor. Kamuflajlı test aracı stil ile ilgili fazla ipucu vermese de  daha iyi özellikler ve daha keskin hatlı bir dış cephe tasarımına sahip olacağı bekleniyor.

G20 kasa yeni 3 Serisi'nde BMW'nin turbo-şarjlı 1.5 lt. 3 silindirli motoru görev yapmaya devam edecek. Turbo-şarjlı 2.0 lt. 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar seride bunun üzerinde yer alacak. M3 gibi daha güçlü modeller turbo-şarjlı sıralı 6 silindirli motorlar kullanmaya devam etmesi bekleniyor. G20 aynı zamanda Avrupa Birliği'nin yeni emisyon standartlarına uyumlu olacak. Bu da kilometre başına 100 gr’dan daha düşük CO2 emisyonu değeri anlamına geliyor. Selefi gibi yeni BMW 3 serisinde de arkadan çekişli ve 4 çekişli iki sürüş sistemi seçeneği ile piyasaya sunulacak.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler