2017’nin İlk 6 Ayında En Çok Satan Otomobil Fiat Egea Oldu

Lansmanından bu yana, gerek Türkiye’de, gerekse yurtdışı pazarlarda başarılı bir satış grafiği sergileyen Fiat Egea Ailesi, 2017 yılının ilk 6 ayında da Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli oldu.

Başarılı satış rakamları ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekerek rüştünü ispatlayan Fiat Egea Ailesi, 2017 yılının ilk 6 ayı sonunda ülkemizin en çok tercih edilen otomobili oldu. Altı aylık dönemde 20.052 adet Fiat Egea satışı gerçekleştiren Fiat’ ın amiral gemisi ise 17.709 adetlik satışla Fiat Egea Sedan oldu.

Fiat Egea’ nın, 2015 yılı Kasım ayında pazara sunulduğundan bu yana toplamda 64 bin adede yakın müşteri tarafından tercih edildiğini hatırlatan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç yaptığı açıklamada Fiat markası olarak yeni ürünlerimiz ve bayi teşkilatımızın gücüyle her geçen gün daha çok müşteriye ulaşıyor; sektördeki konumumuzu güçlendiriyoruz. 2017 yılının ilk 6 ayında otomobil ve hafif ticari araçlar toplamında yaklaşık 49.000 araç satışı gerçekleştirerek toplam pazar payımızı % 12,1’e yükselttik. Satışını gerçekleştirdiğimiz araçların % 93’ü yerli üretim. Satışlarımızdaki yerli üretim payı itibariyle sektörde lider konumda olmaktan ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Otomobil pazarında geçtiğimiz yıla göre % 10’luk bir daralma yaşanmasına rağmen Fiat markası olarak otomobil satışlarımızı yüzde 16 oranında artırdık. Başarımızda Egea’ nın çok önemli bir payı var. Fiat Egea 2016 yılında 38 bin adetlik satış ile Türkiye’de ‘yılın en çok satan otomobili’ olmuştu. Şimdi, 2017 yılının ilk yarısında da Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olmasından dolayı mutlu ve gururluyuz. Egea, etkileyici tasarımı, müşterilerin ihtiyaçlarına tam olarak karşılık veren donanım seçenekleri ve gerek satın alırken gerekse kullanırken sunduğu değer ve ekonomi ile hem ülkemizde hem yurtdışı pazarlarda artan bir müşteri talebiyle karşılaşıyor” şeklinde konuştu.

3 ayrı karoser, 5 ayrı donanım seviyesi, 2 ayrı otomatik şanzıman seçeneği, ikisi turbo dizel motor olmak üzere toplam 4 motor seçeneğine sahip olan Fiat Egea model ailesi, 57.900 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla satın alınabiliyor.

Asfalt Canavarı 180 Beygirlik Fiat Egea Sedan
2017 Fiat 500X dizel otomatik fiyatı ve özellikleri
Fiat Egea Sedan 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası
2017 Fiat Egea SW Dizel Otomatik Fiyat Listesi ve Özellikleri
Fiat fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler