2017'in en hızlı SUV'u Bentley... Fiyatı ve özellikleri

Bentley'in sınıfının lideri 6,0 litrelik W12 motoruna sahip olan Bentayga Mulliner, verimlilik ve zarafet ile güç ve torkun ultra lüks seviyelerini bir araya getiriyor.

Bentley’in kendi bünyesindeki kişiye özel işlerle nam salan bölümü olan Mulliner, seçkin ustalığını birçok ödül sahibi olan Bentayga’ya uygulayarak yeni bir amiral gemisi model yaratırken aynı zamanda lüks otomotiv alanında yeni standartları açıkladı 

Bentley'in sınıfının lideri 6,0 litrelik W12 motoruna sahip olan Bentayga Mulliner, verimlilik ve zarafet ile güç ve torkun ultra lüks seviyelerini bir araya getiriyor. 608 bg. güç ve 900 Nm maksimum tork ile 0-100 km/s hızlanmasını 4,1 saniyede tamamlayan ve maksimum hızı 301 km/s olan Bentayga, dünyanın en hızlı SUV'si oldu.

Arazi araçlarının Avrupa’da daha çok tercih edilmeye başlanmasıyla birlikte bildiğiniz gibi neredeyse tüm otomobil markaları bu segmente daha fazla önem göstermeye başlamıştı. Bu markalar arasına lüks üreticiler de katıldı; Bentley gibi. Bentley’nin yeni SUV modeli Bentayga geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Gelen bilgilere göre Bentley Bentayga Fiyat Listesi 500 bin eurodan başlayacak. Ultra lüks tasarıma ve teknik özelliklere sahip olan yeni nesil otomobilin bir zenginlik gösterisi olacağına hiç şüphemiz yok; bakalım Türkiye’deki yerini de alacak mı?

Zenginlik sembolü olacak Bentayga’nın farklı bir lüks segment yaratacağı ve bu segmente ileride Rolls Royce ve Lamborghini’nin de SUV’larının katılması planlanıyor. Bentayga’nın içinde yüksek kaliteli deri, cilalı gerçek ahşap ve kalın kuzu yünü gibi lüks materyaller kullanılmasının yanında teknolojisi de dikkat çekiyor. Bentayga gece görüşü, otomatik park, Virtual kadran ve ön camda bilgileri gösteren F16 uçaklarında olan Head-Up Display’e sahip. Performans bakımından cömert olan araç 12 silindirli 6.000 cc motora sahip olacak ve 5 saniyenin altında 100km’ye hızlanıp 280 km’nin üzerinde sürat yapabilecek.Yorum

1 Yorum

2019-02-08 21:39:57

İyi Be
Benzer Haberler