2017 Yeni Subaru XV özellikleri ve fiyatı

Subaru'nun dinamik görünümlü crossover modeli XV yenilendi. Peki, Subaru XV 2017 fiyat listesi ne olur?

Türkiye'de satışa sunulan yeni Subaru XV 2018 markanın yeni global platformunu kullanıyor. 2012 yılından bu yana yollarda olan araç, güncellenen modelde daha keskin bir tasarım dili, daha verimli motor ve birçok yeni özellikle geliyor.

Japon üreticinin yeni tasarım diline uygun şekilde güncellenen otomobil biraz daha (5 mm) geniş ve alçak. Bu sayede daha sportif görünen Subaru XV'nin 220 mm'lik yerden yüksekliğinde ise bir değişiklik olmamış. Yenilenen platformun burulma direncinin, eskisine oranla yüzde 70'e kadar daha fazla olduğu belirtiliyor.

Tasarım açısından hem far hem de stopların daha şık bir görünüme kavuşmuş. Yeni altıgen ön ızgara biraz daha aile dostu görünürken yeni alaşım jantlar ile yeni renk seçenekleri donanıma eklenmiş.

İç mekânda ön konsolun merkezinde 8 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekran var. Bu parça kabine daha lüks bir hava katmış. Güncellenen direksiyon simidinin sürüş dinamiklerini iyileştirdiğini söyleyen Subaru kabin içerisinde turuncu dikiş ipliklerine de yer vermiş.

İlk etapta 2.0 lt. hacimli Boxer motoru elden geçirdiğini söyleyen Subaru bu ünitenin parçalarının yüzde 80'ini yenilemekle birlikte daha hafif, güçlü ve tutumlu bir motor ortaya çıkarmış.

Motorun gücü 150'den 156 beygire yükselirken torku 196 Nm olarak kalmış. Yeni elden geçirilmiş olan bir CVT şanzıman yer almakla birlikte simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi de standart olarak sunulan Subaru XV'ye yeni eklenen X-Mode, bozuk ve kaygan yollarda sürüş performansını iyileştiriyor.

Japon üreticinin son zamanlarda güvenliğe daha da çok önem vermesiyle birlikte Subaru XV'de EyeSight, kaza öncesi acil frenleme, adaptif hız sınırlayıcı ve şeritte kalma asistanı gibi donanımlar yer alıyor. Direksiyon hareketleri ile yön değiştiren farları da donanıma katan Subaru aynı zamanda uzun far asistanını da sunmaya başlamış.

Subaru XV 2018 Fiyat Listesi:

Subaru XV 2018 Fiyat Listesi
Model Fiyatı

Subaru XV 1.6i Xtra

114.900 TL

Subaru XV 1.6i Xtreme

124.900 TL

Subaru XV 1.6i Xclusive

149.900 TL

Yeni SUBARU XV 2018 Fiyat Listesi ve Özellikleri
2018 Yeni Subaru Levorg Türkiye Fiyatı ve Özellikleri
İşte Yeni Subaru Outback 2017-2018 MY, Fiyat Ne Olur?
Yeni Subaru XV ve Impreza çarpışma testinden en yüksek puanları aldı
Subaru fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız
 


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler