2017 Yeni Kasa Honda Civic Type R ne zaman piyasaya çıkacak?

Honda'nın yüksek performanslı kompakt hatchback sınıfının en gözde modellerinden biri Honda Civic Type R piyasaya çıkacağı günü bekliyor. 

Honda'nın yüksek performanslı kompakt hatchback sınıfının en gözde modellerinden biri Honda Civic Type R piyasaya çıkacağı günü bekliyor. Honda Civic Type R'nin güncel nesli ‘hot hatch’ kategorisinde birçok ödül ve pist rekoruyla başarısını kanıtlamış bir otomobil... 

Honda firması, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yeni nesil Civic Type R ile ilgili bir ön gösterimi olan Civic Type R)ın prototipini tanıttı. Yeni nesli yeni Kasa Civic Type R agresif tasarımlı tamponları dikkat çekerken, şişkin çamurluk ağızları ve devasa arpa spoyleriyle otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. 

AERODİNAMİ ÖZELLİĞİ 

Yeni nesil Yeni kasa Civic Hatchback ile aynı platformu kullanan Honda Type R’ın prototipi basık ve geniş gövde orantılarıyla dinamik ve sportif bir özellik gösteriyor. Kaslı bir görünümü beraberinde getiren gövde eklentileri ise sadece görseli desteklemekliyor gibi... Honda Civic Hatchback aynı zamanda aerodinamik yapısıyla sürüş özelliklerine dinanizm katıyor. .

Yeni Kasa Honda Civic Hatchback'in 340 beygirlik güce sahip olacağı belirtildi. 

2017 YENİ HONDA CIVIC TYPE R NE ZAMAN GELİYOR?

Yeni nesil Civic Type R’ın 2017 yılının ikinci yarısında Türkiye'nin yer alacağı Avrupa pazarlarında satışa sunulacağı belirtildi. 

ARABAKEYFİ.COM Yorum

1 Yorum

2017-09-25 23:02:42

Benzer Haberler