2017 yeni Kasa Ford Fiesta ve Focus ST-Line fiyatıyla şaşırtıyor

For­d’­un Fi­es­ta ST-Li­ne ve Fo­cus ST-Li­ne spor­cu se­ri­le­ri Tür­ki­ye­’ de vizyona çıktı

For­d’­un Fi­es­ta ST-Li­ne ve Fo­cus ST-Li­ne spor­cu se­ri­le­ri Tür­ki­ye­’ de. Fi­es­ta ST-Li­ne­’da 1.0-lit­re Eco­Bo­ost mo­tor oto­ma­tik şan­zı­man­lı ve 100 bg., ma­nu­el şan­zı­man­lı ver­si­yo­nu ise 140 bey­gir güç su­nu­yor.Fi­es­ta ST-Li­ne, 7 fark­lı renk ter­ci­hiy­le 65 bin 995 TL.'den baş­la­yan anah­tar tes­lim fi­ya­tıy­la sa­tı­şa su­nu­lu­yor. Fo­cus ST-Li­ne'da ise 125 bey­gir 1.6-lit­re TIVCT mo­tor, ma­nu­el şan­zı­man­la, 125 bg. 1.0-lit­re Eco­bo­ost mo­tor ve 120 bg. 1.5 Lt. di­zel mo­tor ise oto­ma­tik şan­zı­man­la pa­za­ra su­nu­lu­yor. Fo­cus ST-Li­ne 79 bin 130 TL.'den baş­la­yan fi­yat­la sa­tı­lı­yor.

Ford "ST-Line" serisinde, eşsiz ST-Line imzası, kışkırtıcı ve özel jantlar, etkileyici spor tasarım detayları Ford'un heyecan verici yol deneyimini ortaya çıkarıyor. Bal peteği tasarımlı ön ızgara ve ön sis farları, karartılmış arka camlar, iç mekanda ST-Line'a özel vites kolu ve direksiyon, ST-Line marşpiyeller, vücudu tamamen kavrayan sportif koltuklar ve siyah tavan döşemeleri Ford "ST-Line" serisinde dikkatleri üzerine topluyor. 

Fiesta ST-Line

Yeni Ford'un B segmentindeki temsilcisi Fiesta, "ST-Line" ile kendinden daha güçlü olan Fiesta ST ile benzerliklere sahip. Ford, ST-Line tamponlar ve yeni ön ızgara, ST-Line yan marşpiyeler ve Metalik Gri 16" alüminyum alaşımlı jantlar aracın dış tasarımında göze çarpan detaylar arasında bulunuyor. Buunun yanı sıra alüminyum gaz ve fren pedalları, ST-Line'a özel spor direksiyon ve spor kırmızı koltuk dikişleri de "ST-Line"ın iç aksesuarları arasında dikkat çekiyor. 

Yeni Ford Fiesta ST-Line, Ford'un 5 yıldır "Yılın Motoru" ödülü sahibi 1,0-litre EcoBoost motor ve 2 farklı şanzıman kombinasyonuyla puyasaya çıktı. 2017 Ford Fiesta ST-Line, Otomatik şanzımanlı versiyon, 100 HP güç ve 170 Nm tork üretiiyor. Ford Fiesta ST-Line, manuel şanzımanlı versiyon, 140 HP güç ve 180 Nm tork değeriyle göze çarpıyor. Yeni Fiesta ST-Line'ın ortalama yakıt tüketim değerleri ise 100 HP'lik versiyonda 4,9 lt/100 km, 140 HP'lik versiyonda ise 4,5 lt/100 km olarak vurgulanıyor. 2016 ve 2017 Ford Fiesta ST-Line, Spor Kırmızı, Şeker Kırmızı, Buz Beyazı, Aytozu Gri, Derin Mavi, Manyetik Gri ve İnci Siyahı olmak üzere 7 farklı renk tercihiyle 65.995TL'den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

Focus ST-Line çok iddialı 

Ford Focus ST-Line cephesinde ise, dış tasarımda ST-Line'a özel ön ve arka tampon tasarımı, ST-Line marşpiyeller, ST-Line dış logolar, 17'' Metalik Gri alüminyum alaşım jantları, gündüz yanan LED farları, ön sis farları, karartılmış arka camları; iç mekanda ise spor koltukları ile çekici bir tasarıma sahip. Aracın siyah tavan döşemesi içerideki ambiyansı değiştirirken Ford ST-Line'a özel tasarlanmış vites kolu ve direksiyonu aracın dinamizmini yansıtıyor.

Yeni kasa beş kapılı Focus ST-Line, iç mekanında 8" dokunmatik renkli ekran, Ford SYNC2, anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası ve direksiyondan vites değiştirme, sürücü ve yolcu yan hava yastıklarıyla sunuluyor.

Focus ST-Line'da, 125 HP güç ve 159 Nm tork üreten 1,6-litre TIVCT motor, manuel şanzıman kombinasyonuyla, 125 HP güç ve 170 Nm tork üreten 1,0-litre Ecoboost motor ve 120 HP güç ve 300Nm tork üreten 1,5 litrelik dizel motor ise otomatik şanzımanla pazara sunuluyor. 1,6-litre TIVCT versiyonu 5,9 lt / 100 km ve 1,0-litre Ecoboost motor 5,0 lt / 100 km ortalama yakıt tüketimine sahipken bu değer 1,5-litre dizel motor seçeneğinde 3,8 lt / 100 km olarak karşımıza çıkıyor.

Focus ST-Line  Fiyatı

Ford Focus ST-Line; Buz Beyazı, Blazer Mavi, Manyetik Gri, Aytozu Gri, Spor Kırmızı, İnci Siyahı, Derin Mavi, Tektonik Gri ve Şeker Kırmızı olmak üzere 9 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Focus ST-Line 79.130TL'den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunuluyor.

 

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler