2017 Yeni Kasa Ford Fiesta Fiyat, Özellikler, Test ve Yorum

2017 Yeni kasa Ford Fiesta ne zaman gelecek? Özellikleri neler?, test sürüşü, yorum, fiyat ne olacak?

Yeni kasa Ford Fiesta'nın iç kısmında daha ciddi değişiklikler oldu. Yeni bir 8 inçlik bilgi-eğlence ekranı gösterge tablosuna hakim konumda öne çıkıyor. Ayrıca yolcular, Ford Edge SUV'da bulunan yeni SYNC 3 bilgi-eğlence sistemini kontrol edebilecekler.

Gösterge tablosunun karşısında ve koltuklarda, dikiz aynası kapağı, kapı çekmeleri ve gösterge paneli de dâhil olmak üzere beş farklı renkte (Yarış Kırmızısı, Sarı, Bohai Bay Nane Rengi, Derin Etki Mavisi ve Krom Bakır) kaplama bulunuyor.

Orta konsoldaki düğmelerin sayısı, selefine kıyasla yarı yarıya azalmış ve çok sayıda kontrol yeni 8 inç dokunmatik ekrana taşınmış. Ford, yeni kasa Fiesta'nın eski modelden çok daha kullanıcı dostu olduğunu ve ergonominin göz-izleme (eye-tracking) yazılımının yardımıyla tasarlandığını söyledi.

Bununla birlikte, yalnızca geliştirilmiş olan ergonomi değil; Ford, malzemelerin hem kalitesinin hem de bir araya getirilme biçiminin önemli ölçüde geliştirildiğini söylüyor. Arka tarafta 16mm daha fazla diz mesafesi, selefine göre daha fazla hacmi olan bagaja kolay erişim,% 20 daha büyük bir torpido gözü ve ön koltuklar arasında bir litrelik eşya saklama gözü bulunan daha fazla alan var. Tüm kapı ceplerine 600 ml’lik bir içecek şişesi sığabiliyor.

Teknoloji ve bilgi-eğlence sistemi

Yeni Fiesta, eski modele kıyasla büyük gelişme kaydetti. Gösterge tablosundaki düğmelerden kontrol eski SYNC 1 bilgi-eğlence sistemi yerine, şimdi çok daha kaygan bir SYNC 3 dokunmatik ekran sistemi var.

Dokunmatik bir ekranın yanı sıra, sofistike bir ses kontrol sistemi de mevcut. Bu sadece bir düğmeye basmanız ve "Bir kahveye ihtiyacım var" ya da "yakıta ihtiyacım var" gibi bir şey söylemeniz veya ‘park etmem gerekiyor’  demenizle birlikte uydu navigasyon sistemi sizi en yakın ihtiyacınız olan yere yönlendiriyor. Aynı zamanda Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olan bu sistem telefonunuzun belirli özelliklerini 8 inçlik bilgi-eğlence ekranından kontrol etmenizi sağlar. Düşük donanımlı Fiesta’lar daha küçük 6.5 ve 4.2 inç ekranlarla gelecek.

Yeni Ford Fiesta sürücüleri, SYNC AppLink'i kullanarak SYNC 3 sistemlerine bir dizi akıllı telefon uygulamasının ses kontrolü de aktive edebilecekler. Bunlar içinde Spotify, AccuWeather ve Aupeo internet radyo uygulamaları yer alıyor.

Tüm Fiesta donanım seviyeleri, standart olarak DAB radyo, Bluetooth bağlantısı ve iki adet USB portu ile gelecek. Standart müzik çalar (entegre bir CD çalar da dahil) yanında, daha iyi ses kalitesi sunacak yeni bir B & O Play ses sistemi de belirleyebileceksiniz. Yeni Ford Fiesta, bu sistemle kullanılabilen ilk Ford olacak.

Bununla birlikte, yalnızca geliştirilmiş olan bilgi-eğlence sistemi değil, sunulan çok sayıda güvenlik teknolojisi de var. Yeni Ford Fiesta, iki kamera, üç radar sistemi ve çevresini 360 derece izleyebilmek için 12 ultrasonik sensör ile birlikte geliyor.

Bunları kullanarak, araç, 'Yaya Algılama özellikli Çarpışma Öncesi Asistanı’ sistemi sayesinde diğer araçlarla veya yayalarla düşük hızda çarpışmaları önleyebiliyor (veya şiddetini azaltabiliyor). Yeni Fiesta'da, arabayı paralel veya bir dikey park alanına manevra yapıp park edebilen bir kendi kendine park eden sistem de sunulacak. Araç park ederken tek yapmanız gereken hızı ve vitesi kontrol etmek, direksiyon otomatik olarak sistem sayesinde yönlendiriliyor.

2017 Yeni Fiesta, trafik işareti tanıma ve geceleri diğer sürücülerin göz kamaşmasını önleyen otomatik ayarlanan farlarla donatılmış olacak. Çapraz trafik uyarısı - bir park alanından geri geri çıkarken herhangi bir yaklaşmakta olan araç konusunda sizi uyaran bir sistem de sunulacak. Yeni Ford Fiesta'nın diğer güvenlik özellikleri arasında uyarlanabilir cruise kontrol, kör nokta izleme, şeridinde kalma yardımı ve ileri çarpışma uyarısı yer alıyor.

Ford Fiesta 2017 model yılı için kaputunun altında da değişikliklere uğramış. Araçta 1.25 litrelik atmosferik benzinli motorun yerini 1.1 lt atmosferik benzinli 70 bg ve 85 bg gücündeki üniteler almış. Ayrıca yine benzinli cephede 1.0 litrelik ecoboost turbo benzinli motoru sunuluyor. Bu motor 100 bg, 125 bg ve 140 bg olmak üzere 3 farklı güç birimine sahip. Ayrıca 1.5 tdci dizel ünite ile 85 bg ve 120 bg seçenekleri de yer alacak. Yeni bir 6 ileri manuel şanzımanda bu motor üniteleri ile kombine edilebilecek.

 

2017 Yeni kasa Ford Fiesta ne zaman gelecek? Fiyat ne olur?

Ford, henüz yeni kasa Ford Fiesta 2017 fiyat listesi veya satışa çıkış tarihi ile ilgili açıklama yapmadı, ancak yeni otomobilin Mart 2017'de Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenmesinden kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor.  Yeni Ford Fiesta fiyatları selefine göre %3 ile %5 arasında daha pahalı olacağı gelen duyumlar arasında yer alıyor.Yorum

7 Yorum

2017-08-26 09:37:12

Tolga fr 2017-07-20 00:37:10

Görünümü mini focus rs gibi duruyor ve güzelde olmuş 1.5 dizel 120 hp motorun teknik verileri harika 0-100 derecesi sadece 9.00 sn son hız 200 km tüketim 3.5 lt emisyon 89 gr. Eğer 1.5 dizel 120 hp ye çift kavramalı vites entegre edilirse 0-100 derecesi 8.8 sn ve tüketimde 3.3 lt olur. 1.4 benzinli 150 hp leon fr nin 0-100 derecesi 8.00 sn olduğuna göre yeni dizel sporcu fiesta piyasayı altüst edeceğe benziyor

Mehmet 2017-06-22 03:38:17

Bence benim fikrim rekabet için fiati düşük tutsa iyi olur cünku i20 active daha fazla satar diyer otomobil firmaları yenı suv modelleri cıkarıyor bence fiat aralıgı 65 75 arası olursa daha cok satar ford iyi bir marka asaleti yeter

Necati 2017-01-21 16:28:06

Onemli olan fiyâtı

Necati 2017-01-21 16:26:49

Erhan 2017-01-10 08:02:49

Çok iyi beğendim genel olarak , sadece vites topuzunu beğenmedim , ön tarafı daha iyi yapabilirler di , alınır ama fiyat ne olacak 65 bin en boşa vermem 80 bin en fulu olacaksa giderim c segmenti bakarım b segmentinin kralı fiesta Ona lafımız yok

Erhan 2017-01-10 08:02:47

Çok iyi beğendim genel olarak , sadece vites topuzunu beğenmedim , ön tarafı daha iyi yapabilirler di , alınır ama fiyat ne olacak 65 bin en boşa vermem 80 bin en fulu olacaksa giderim c segmenti bakarım b segmentinin kralı fiesta Ona lafımız yok
Benzer Haberler