2017 Yeni Ford Fiesta Böyle Gözükebilir 2016-08-01

Bugüne kadar test edilirken elde edilen kamuflajlı fotoğraflara ve şirket içinden gelen duyumlara göre Car and Driver dergisi 2017 Yeni Ford Fiesta’nın tasarım özellikleri ni yansıtan tahmini bir çizim yayınladı.

Bir sonraki nesil 2017 Yeni Ford Fiesta’nın, markanın giriş seviyesi yeni Ford KA+ modelinden ayrışa bilmesi için boyutlarının güncel versiyondan büyük olması bekleniyor. Tahmini çizime baktığımızda yeni Fiesta tasarımının Mondeo ve makyajlı Focus modellerinden etkilendiğini görebiliyoruz.

2017 Yeni Ford Fiesta iç kabininde ise ses yalıtımının geliştirilmesi ve daha kaliteli malzemeler kullanılacağı tahmin ediliyor. Konsolda yüksek kapasiteli, dokunmatik, Apple CarPlay ve Android Auto özellikli SYNC3 bilgi-eğlence sisteminin yer alması bekleniyor.

Yeni Fiesta’nın kaputunun altında yer alacak 1.0 litreden 1.6 litreye kadar olan benzinli motorlar Ford’un EcoBoost ailesinden alınacak. Ayrıca Ford’un yeni 1.2 lt.-1.5lt. arası yeni ‘Dragon’ benzinli motor ailesinden de transferler söz konusu olabilir. Bu motorlar ile 5 ve 6 ileri manuel ve 6 kademeli otomatik eşleştirilecek.

Yedinci nesil Ford Fiesta’nın 2017 yılının ikinci yarısı yollara çıkması bekleniyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler