2017 Renault ZOE e-Sport ve Yeni Captur Cenevre'de tanıtıldı

Renault, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ZOE e-Sport konsept modelini ve Yeni Captur’un dünya prömiyerini gerçekleştiRDİ. Ayrıca Yeni Renault Koleos, Captur ve Alaskan ne zaman gelecek belli oldu.

Renault, en çok satan elektrikli modelinin en heyecan verici versiyonu olan ZOE e-Sport konsept modelinin örtüsünü kaldırdı. Bu sportif ve tamamen elektrikli araç, Renault ZOE ile FIA Formula E Şampiyonası’nda iki galibiyet elde eden tek koltuklu ve elektrikli Renault-e.dams arasında bir noktada yer alıyor. ZOE versiyonu Renault’nun gündelik hayata yönelik elektrikli otomobil tasarımı alanındaki mühendislik deneyimini ve profesyonel yarış konusundaki bilgilerini bünyesinde barındırıyor.

 • Fransız marka Yeni Renault Captur’un dünya prömiyerini gerçekleştirdi. 2017 Haziranda Avrupa’da lansmanı gerçekleştirilecek Yeni Koleos ve Kadjar ile Renault eksiksiz bir crossover serisi sunuyor.
 • Yeni Renault Captur ve Koleos Türkiye’de Haziran ayında pazara sunuluyor olacak.
 • Renault, 2017 sonunda Alaskan’ın Avrupa’da lansmanını gerçekleştirecek ve aksesuarlı bir verisyonunu Cenevre’de sergiliyor.

Renault ZOE e-Sport konsept modeli: heyecan verici bir ZOE

2017 Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki Renault ZOE e-Sport, markanın elektrikli otomobiller alanında süregelen gelişimini ön plana çıkarıyor. Eşsiz özelliklere sahip Yeni Renault ZOE e-Sport, ZOE’nin yarış otomobiline dönüştürülmüş hali.  Üstelik Renault Grubu’nun, tamamen elektrikli ve tek koltuklu otomobillerin yarıştığı FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) Formula E Şampiyonası'ndan elde ettiği 3 yıllık galibiyet deneyiminden de faydalanıyor. Formula E’nin bu denli sevilmesinin nedenlerinden biri de büyük şehirlerin merkezlerinde düzenlenmesi ve herkesin bu yüksek performanslı araçları yarışırken görmesine olanak sağlamsı. 

 • Renault ZOE e-Sport tek koltuklu Renault e.dams ile aynı sportif stile ve gövde rengine sahip.
 • Renault ZOE e-Sport konsept otomobilinin pil (450kg) dahil 1.400 kilogramlık gövdesi tamamen karbondan oluşuyor.
 • Renault ZOE e-Sport’un 0’dan 100 km/s’ye hızlanması 3,2 saniyede gerçekleşiyor. «Renault ZOE e-Sport’u özetlemek aslında çok basit: ‘Neşelen!’. Bu modelle birlikte seri üretim ile bir yarış otomobili arasında bir araç geliştirmiş olduk… Sportif sürüş düşkünleri için kusursuz bir seçenek!”

Stéphane Janin, Direktör, Konsept Otomobil Tasarımı

Elektrikli otomobiller 0 emisyon vizyonu ile mükemmel bir uyum içinde. Elektrikli otomobillerin geleceği olduğuna inanan Avrupalı ilk otomobil üreticisi olan Renault, eksiz bir elektrikli otomobil gamını 2012 senesinde lanse etmişti. Fransız marka bugün Avrupa’da pazar lideri konumunda. Renault, elektrikli otomobil kullanımını her yönüyle araştırmaya devam ediyor.

 • Renault ZOE, pürüzsüz ve atak kullanım sunan tamamen elektrikli bir otomobil olmakla beraber sürüşü gerçekten eşsiz bir deneyim yaşatıyor ve en yüksek çevre standartlarına uygun üretiliyor.
 • Yeni Renault ZOE’nin global tanıtımı 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi. Sürüş menzili 400 km. NEDC seviyesinde; bu da gerçek sürüş koşulları altında yaklaşık 300 km’ye denk geliyor. Yeni Z.E. 40 pil otomobili şarj etme telaşını ortadan kaldırıyor ve seyahat seçeneklerine yepyeni bir boyut getiriyor. Yeni Renault ZOE aynı zamanda yepyeni, daha da geliştirilmiş bir dizi internet teknolojili hizmetleri birlikte sunuyor. Böylece Z.E. Trip ve Z.E. Pass sayesinde elektrikli araç kullanımı çok kolay hale geliyor.

Renault’nun crossover serisi ve Yeni Captur’un dünya prömiyeri:  Daha çekici

2016 senesinde 215.670 adetlik satış rakamıyla Avrupa’nın en çok satan şehirli crossover’ı olan Renault Captur yeniden yaratıldı ve daha sıra dışı bir stil ve ileri teknolojilerle gün yüzüne çıkıyor. Koleos ve Kadjar ile birlikte Renault artık eksiksiz bir crossover ürün yelpazesine sahip. Yeni Renault Captur ve Koleos Türkiye’de Haziran ayında pazara sunuluyor olacak.

 • Her zamankinden daha fazla kişiselleştirilebilir

Otuzdan fazla potansiyel kombinasyon ile Yeni Captur herkesin zevkine hitap edecek şekilde kişiselleştirilebiliyor.

Yeni Renault Captur aynı zamanda altı farklı kişiselleştirme paketi sunuyor: Fildişi, Okyanus Mavisi, Karamel, Kırmızı, Saten Krom ve Patina Krom. Bu renkler beş renkteki kişiselleştirme paketleri ile tamamlanıyor: Fildişi, Okyanus Mavi, Cappuccino, Kırmızı ve Atacama Turuncu (jant kapakları ve kapı detayları).

 • Renault’nun sıra dışlı far imzası

Renault tasarımı Yeni Captur’da da göze çarpıyor: Full-LED ‘Pure Vision’ farlar. Bu teknoloji aracın görüntüsüne yansırken aynı zamanda güvenliğini de arttırıyor.

Tamponun alt kısmında C-biçimli LED gündüz farları yer alıyor; bu tasarım artık Renault’nun akıllara kazınan far imzası halini aldı.

 • Eksiksiz bir crossover

Renault Captur stil açısından Kadjar’a benziyor. Ön panjur modifiye edilerek krom şeridin de eklenmesiyle Renault markasının diğer crossovers’ları ile benzerliği artırıldı. Önde ve arkada ise Captur’un tam bir maceracı olduğunu göstermek için yeni kaydırma plakaları yerleştirilmiş.

İlk 3 ekipman düzeyinde dört tip jant mevcut: iki adet 16-inç jant (Extreme ve Adventure) ve iki adet 17-inç jant (Emotion ve Explore).

 • Sabit cam tavan

Renault Captur üçüncü ekipman düzeyinden itibaren sabit cam tavan ile sunuluyor. Özellikle aracın çift renkli konfigürasyonu ile sunulan bu yeni özellik kabini her zamankinden daha aydınlık gösteriyor.

 • Kullanıcı dostu ekipmanlarıyla sofistike bir kabin

Aracın her zamankinden daha zarif olan iç mekânında yüksek kaliteli malzeme, krom ve göz alıcı tonlar kullanıldı. Vites topuzu daha modern bir görünüme sahip; kapı panelleri ise düğmeleri ve kontrolleri bünyesinde barındıracak şekilde revize edildi. LED tavan lambasında da bireysel okuma lambaları yer alıyor.

Üst versiyonlarda yeni koltuk tasarımı yan destek ve daha fazla konfor sunuyor.

Yeni Renault Captur aynı zamanda en pratik özelliklerle donatıldı: Easy Life torpido çekmecesi ve çıkarılabilir döşeme.

 • Premium Bose® kalitesinde ses

Bose® premium ses sisteminin sunduğu eşsiz deneyim otomobilin kabinini gerçek bir konser salonuna dönüştürüyor. Bu sistem sayesinde gerçeğe çok yakın, berrak ve canlı performansa çok yakın bir sonuç ortaya çıkıyor. Bu audio deneyimi altı adet yüksek çözünürlüklü Bose hoparlör ve bagajdaki bir subwoofer ile elde ediliyor.

 • Üç multimedya sistemi: R&Go®, Media Nav Evolution ve R-LINK Evolution

Başlangıç seviyesinden itibaren bile Yeni Renault Captur R&Go® sayesinde (Renault’nun kullanıcılara ait akıllı telefonları internet teknolojili bir tablete dönüştüren sistemi) üst düzeyde internet teknolojisine sahip. Bu pratik sistem, kullanıcıların navigasyon, telefon, multimedya ve araç verileri gibi en faydalı fonksiyonlara sezgisel biçimde erişmesine imkân veriyor.

Orta seviyedeki versiyonlar Media Nav Evolution ile donatıldı: Bu sistemin sundukları arasında trafik bilgilerini veren navigasyon, Bluetooth telefon, akıllı telefon üzerinden audio akışı ve geri görüş kamerası ile birlikte performansı ve yakıt tasarrufunu artıran Driving Eco2 fonksiyonu yer alıyor.

Renault R-LINK Evolution sayesinde Yeni Captur 2017 piyasadaki en ileri multimedya sistemi ile donatılmış oldu. Her zamankinden daha fazla kişiselleştirilebilir olan bu sistem yedi inçlik kapasitif ekranla sunuluyor.

R-LINK Evolution’da gerçek zamanlı trafik güncellemeleri sağlayan navigasyon; 3G bağlantısı, Bluetooth, medya playback (foto, video) ve Renault’s R-LINK Store üzerinden pek çok uygulama ve daha başka sürüş destek sistemleri (versiyona bağlı olarak) yer alıyor.

 • R-LINK Evolution artık Android Auto™ ile uyumlu

Yeni Renault Captur’da R-LINK Evolution artık Android Auto-uyumlu (standart2olarak). Android Auto kullanıcılara yedi inçlik R-LINK Evolution kapasitif ekran aracılığıyla akıllı telefon uygulamalarına kolay ve direkt erişim imkânı veriyor: telefon fonksiyonları, navigasyon, müzik ve mesajlar. Yeni Captur 2017 bu ileri teknolojiyi sunan ilk A- veya B-segmenti Renault modeli.

 • Seyahatleri daha da kolay hale getiren yeni ADAS özellikleri

Renault Captur’da BSW (Kör Nokta Uyarısı) yer alıyor. Bu sistemde bir arada çalışan 4 sensör, kapı aynalarının kör noktalarında hareketli araçları belirliyor. Kör noktada bir saniyeden uzun süre boyunca her hangi bir araç belirlendiğinde kapı aynasında bir uyarı ışığı yanıyor. 30 ila 140 km/s hızlar arasında aktif olan bu sistem araç kullanımını daha da güvenli hale getiriyor.

Araka park sensörlerine ek olarak ve versiyona bağlı olarak Yeni Captur’da, ön park sensörleri ve geri görüş kamerası da bulunuyor.

Üst versiyonlar için sunulan bir başka ekipman da eller serbest Easy Park Assist fonksiyonu; bu sistem park manevralarını çok kolay hale getiriyor. Sürücü ne tip bir park boşluğu istediğini belirterek başlıyor: paralel, dik veya açılı. Araç 30 km/s altında hızda seyrederken söz konusu sistem uygun boşlukları belirliyor. Uygun yer belirlendikten sonra da sistem gerekli hesaplamaları yaparak aracın manevralarını koordine ediyor. Yani sürücünün direksiyona dokunmadan sadece hızlanmayı ve frenlemeyi ayarlaması yetiyor.

YENİ RENAULT KOLEOS AVRUPA’DA

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Çin’de ilk gösterimi gerçekleştirilen ve Avustralya, Asya, Körfez bölgesi ve Güney Amerika’nın bazı ülkelerinde satışta olan Yeni Koleos Haziran 2017’de Avrupa’da ve Türkiye’de satışa sunuluyor. Renault Koleos, SUV stilini D sedan bir aracın konforu ve zarafeti ile bir araya getiriyor.

Yeni Koleos, markanın R-LINK 2 multimedya sistemi ve yedi inçlik dokunmatik ekranı ile donatılmış olacak. Avrupa haritası, Bluetooth bağlantısı, dijital radyo ve Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu bağlantı teknolojileri de kullanıma sunulacak.

Yeni Renault Koleos’da 18-inç alaşımlı jantlar, Pure Vision LED farlar, Riviera deri döşeme (Titane Siyahı, Platin Grisi veya Sienne Kahve seçenekleriyle) ve iç mekan ambiyans aydınlatması ile sunulacak. Modelde aynı zamanda geri görüş kamerası ve R-LINK 2, ilgili bağlantı teknolojili hizmetler ve 8.7-inçlik dokunmatik ekranda da bulunacak.

Yeni Koleos 2017 INITIALE PARIS Renault’nun eller serbest Easy Park Assist sistemi ve 12 yüksek performanslı hoparlöre sahip son teknoloji BOSE® audio sistemiyle sunuluyor.

Yeni Renault Koleos dört farklı motor seçeneği sunuyor: Energy dCi 130 4x2 (altı vitesli düz şanzımanla), Energy dCi 175 4x4 (altı vitesli düz şanzımanla), Energy dCi 175 (4x2 X-Tronic şanzımanla) ve Energy dCi 175 (4x4 X-Tronic şanzımanla).

EKSİKSİZ CROSSOVER SEÇENEKLERİ

Renault ürün yelpazesini yenilemeye devam ediyor. Ayrıca üç farklı modelle de crossover’lardaki iddiasını sürdürüyor:

 • Yeni Renault Captur: kişiselleştirilebilir, B-segmenti şehiriçi crossover.
 • Yeni Renault Koleos: 2016’da lanse edildi ve Haziran 2017’da Avrupa’da satışa sunuluyor olacak.
 • Kadjar: Avrupa’da 2015’te gözler önüne serilen Renault Kadjar son derece çekici bir C-segmenti crossover.

Tüm bu modeller Renault’ya özgü Fransız tasarım felsefesini yansıtıyor. Tasarımlarında dinamizm ve güç ile birlikte zarif ve konforlu iç mekân da vurgulanıyor.

Captur, Renault Grubu’nun en iyi performans gösteren modellerinin arasında yer alıyor. Ardarda 2 yıldır Avrupa’da segmentinin zirvesinde yer alıyor ve 2016’daki satış rakamları 215.670 adede ulaştı. Bu, 2015’e oranla yüzde 10.8 artış anlamına geliyor.

İki yıldan az bir süredir satışta olmasına rağmen Renault Kadjar da benzer bir başarıyı C segmentinde elde etti. Avrupa çapında 2016 senesinde yaklaşık 128.000 adetlik satış gerçekleştirildi. Kadjar da Çin’de üretilen ilk Renault Grubu aracı olması bakımından küresel başarılara sahip. Model yaklaşık yetmiş ülkede satışa sunuluyor.

Yeni Renault Koleos uluslararası arenada başarı sahibi. Avrupa’da Haziran 2017’de pazara sunuluyor olacak. Fransa’da üretilen Renault Koleos, Grup’un bütün pazarlarda amiral gemisi olmak üzere tüm özelliklere sahip.

Renault Alaskan yakında Avrupa’da

Renault Alaskan, 2017 yılı sonunda Avrupa’da yollara çıkacak.

Bu bir tonluk pick-up ilk kez 2016 sonunda Latin Amerika’da pazara sunuldu. Alaskan’dan önce Renault, başarılı Duster Oroch’u piyasaya sundu. Bu araç çift kabini, 4 kapısı, 5 koltuğu ve büyük yük alanıyla SUV platformunu temel alıyor. Yeni Duster Oroch Kolombiya ve Arjantin’de müşterilerin hemen ilgisini çekti ve birkaç ay içerisinde segmentin en çok satan modeli ünvanını aldı.

Bu iki pick-up modelinin varlığı, Renault markasının pick-up pazarındaki global tutkularını temsil ediyor. Söz konusu pazarda her yıl 5 milyon adet satış gerçekleştiriliyor; yani tüm dünyadaki hafif ticari araç satışlarının üçte birinden fazlası.

Renault Cenevre Otomobil Fuarı’nda Alaskan’ın özel bir versiyonunu sergiliyor.

Renault – Reno modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler