2017 Makyajlı Subaru WRX ve WRX STI tanıtıldı

Subaru, her biri daha tatmin edici bir sürüş deneyimi vaat eden, performans, konfor, tasarım ve güvenlik güncellemelerini kapsayan 2017 WRX ve WRX STI'yi tanıttı. Yeni modeller 2017 baharında satışa sunulacak.

Ön yüzü güncellenen 2017 Subaru WRX ve WRX STI’da daha belirgin bir ızgara tasarımı ile sportiflik öne çıkmış. WRX Limited ve tüm STI versiyonları, gece sürüşlerinde virajları aydınlatmaya yardımcı olan yeniden tasarlanmış Yön Duyarlı LED Ön Farlar ile donatılmış. Çok yönlülüğü sağlamak için, tüm WRX ve STI modelleri şimdi yeni tavan rayı montaj yuvalarına sahip.

268 beygirlik, 2,0 litrelik direkt enjeksiyonlu turboşarjlı BOXER motoru, Simetrik 4 Çeker Sürüşü ve Aktif Tork Vektörleme ile ralli genlerine sahip olan Subaru WRX, yüksek performanslı AWD spor kompakt segmentinde standartları belirliyor. Subaru WRX, 6 vitesli manuel şanzıman ve manuel modlu Sport Lineartronic® CVT opsiyonel otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor.

Subaru, WRX modelinde daha iyi yol tutuşu ve sürüş konforu için yeni ön ve arka süspansiyon güncellemesi yaparken, otomobilin viraj performans yeteneğini üst düzeye çıkarmış. Subaru, 6 ileri vitesli manuel şanzımanında uyguladığı synchro tasarımı, azaltılmış sürtünme ve yukarı çekerken daha yumuşak hareket eden debriyaj pedalı ile vites değiştirme hissini önemli ölçüde geliştirdi. Ayrıca Yeni Subaru WRX’in elektrikli direksiyon sistemi daha doğal bir his sağlamak için revize edildi.

2017 Subaru WRX Premium için isteğe bağlı Performans Paketi’nde , Recaro 8 yönlü elektrikli koltuklar, kırmızı boyalı fren kaliperleri ve yükseltilmiş JURID fren balataları yer almakla beraber ağırlığı azaltmak için moonroof iptal edilmiş. Standart olan 18 inç jantlar cesur, yeni bir çift kol tasarımına sahip.

2018 Subaru WRX STI için kapsamlı bir yol tutuş iyileştirmesi yapılmış. Bunların arasında, WRX'de yer alan süspansiyon güncellenmesi, iyileştirilmiş frenler, bu modelde ilk defa kullanılan 19 inç jantlar ve revize edilmiş bir DCCD AWD sistemi yer alıyor. Daha önce mekanik ve elektronik merkezli sınırlı kaymalı diferansiyel kontrolü kombinasyonunu kullanan DCCD sistemi şimdi daha hızlı ve yumuşak tepki için elektronik kontrol kullanıyor. 245 / 35R19 lastikleri taşıyan Y-şekilli tasarıma sahip 19 inç alaşım jantlar viraj alma performansını artırırken Subaru WRX STI’ya daha da agresif bir duruş vermiş.

Önemli ölçüde geliştirilmiş bir Brembo Performans Fren Sistemi, daha iyi ısı dağılımı için arka taraftaki sarı boyalı daha büyük monoblok 6 pistonlu kaliperlere, monoblok 2 pistonlu kaliperlere ve daha geniş, delikli disklere sahip. Yeni fren balataları, geliştirilmiş frenleme hissi ve aşınma direnci için önemli ölçüde daha fazla yüzey alanı sağlıyor. WRX STI ayrıca Recaro koltuklar (STI Limited'de standart, giriş modeli için opsiyonel) sunmakta.

Kaputunun altında 305 beygirlik 2.5 litrelik turbo şarjlı BOXER motor yer alan WRX STI, Çok Modlu Sürücü Kontrollü Merkezi Diferansiyel (DCCD- Multi-Mode Driver Controlled Center Differential) ve Simetrik 4 Çeker Sürüş ile ralli genlerini yola aktarıyor.

Sporting Edge ile Kullanılabilirlik Geliştirildi

WRX ve WRX STI popülaritesine katkıda bulunan gündelik kullanılabilirlik, güncellenen modellerde daha da iyi bir hale geliyor. Tüm modeller, daha kaliteli iç malzemeler, bardak tutucuları olan arka koltuk kol dayama, yeniden tasarlanan iç kapı tutamakları ve daha hızlı uzak bagaj açma özelliğine sahip.

Dışarıdan gelen sesleri azaltacak yeni tedbirler arasında, daha kalın kapı camı, revize edilmiş kapı izolasyonu ve köpükle doldurulmuş ön cam başlık kirişini içeriyor. Yeni ve daha yüksek çözünürlüklü çok işlevli ekran (daha önce 5.9 inç ve 4.3 inç), araç fonksiyonlarını bir bakışta görebilmenizi kolaylaştırıyor. Subaru WRX Limited modellerinde, elektrikli sürücü koltuğu bel ayarı özelliği yer alıyor. Standart WRX’e, ısıtmalı dış aynaları (diğer versiyonlarda zaten standart) eklenirken WRX Premium’da önceki STARLINK 6.2 "ünitesi STARLINK ™ 7.0" multimedya sistemine yükseltilmiş.

Emniyet

Subaru gelişmiş ön çarpışma performansı için WRX ve WRX STI'yın ön yapısını revize etti. WRX Limited’de yer alan EyeSight Sürücü Yardım Teknolojisi sürücüye önündeki yoldan gözlerini ayırmadan LED göstergeli ikazları görmesine olanak tanır. AVH özelliği, Hill Holder ve Hill Start Assist işlevlerinin yerini alıyor ve aracın sadece eğimi değil, tüm yol sınıflarında tutulmasını sağlayan daha fazla işlevsellik sunuyor. Örneğin, AVH, arabayı trafik ışıklarında tutarak sürücünün yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur ve ardından kalkış ve hızlanmaya sorunsuz geçiş yapabilir.

Subaru modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler