2017 Fiat 124 Spider Özellikleri ve Videolu Tanıtımı 2016-06-10

Fiat’ın 50 yıl önce tanıttığı ve kısa sürede efsane haline gelen 124 Spider modeli, yeniden yollara çıkıyor. 2017 Fiat 124 Spider Tüm Özellikleri ve Fiyatı…

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni Fiat 124 Spider, gerek güçlü İtalyan “roadster” tasarımı gerekse güçlü teknik altyapısıyla ilk neslin başarısını daha da yukarılara taşıyor.  Arkadan itişli yeni 2017 Fiat 124 Spider, ilk etapta 1.4 litre 140 bg benzinli motor ve 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilmiş olarak pazara sunulacak. Yeni Fiat 124 Spider’da sürüş keyfi, teknoloji ve güvenlik, ikonik İtalyan tasarımıyla bir araya geliyor. Etkileyici sürüş dinamikleri, mükemmel güç-ağırlık oranı, MultiAir Turbo gücü, hafif malzeme kullanımı, kusursuz tekniği ve kullanımı çok kolay olacak biçimde tasarlanan kumaş tavanıyla ön plana çıkan Fiat 124 Spider, önümüzdeki yaz aylarından itibaren tüm EMEA Bölgesi’nde (Avrupa-Ortadoğu-Afrika) satışa sunulacak.

İtalya-Torino’daki Fiat Tasarım Merkezi’nde (Centro Stile) tasarlanan yeni 2017 Fiat 124 Spider, otomotiv tarihinin tartışmasız bir efsanesinin modern uyarlaması olarak fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 2016 yazından itibaren tüm EMEA Bölgesi’nde (Avrupa-Ortadoğu-Afrika) satışa sunulacak olan yeni Fiat 124 Spider, sürüş keyfi, teknoloji ve güvenliği, ikonik İtalyan roadster tasarımıyla bir araya getiriyor.

Köklerden gelen güçlü tasarım

Fiat’ın gelmiş geçmiş en güzel otomobillerinden biri olarak kabul edilen 1966 model Spider’dan esinlenerek şekillendirilen 2017 yeni Fiat 124 Spider, ilk bakışta bal peteği tasarımlı altıgen üst ızgarası, ızgara kalıbını çevreleyen güçlü çizgileri ve yatay konumla arka farları gibi özellikleriyle ilk nesil Spider modelini andıran tasarım unsurlarıyla dikkat çekiyor. LED teknolojili ön ve arka aydınlatma gruplarının tasarımları ise aracın güçlü görüntüsüne ve genel atik görünümüne katkıda bulunuyor. 2017 Yeni Fiat 124 Spider,  çift çıkışlı egzoz sistemi, siyah renkli takla barları, gövde renginde ön cam çerçevesi, marşpiyeller ve kapı kollarıyla ayrıca fark yaratan bir tasarım yapısına sahip.  Standart olarak sunulan 16 inç alaşım jantlar ve LED üçüncü stop lambaları ise genel dış tasarımın ayrıntıları arasında yer alıyor.

Yeni Fiat 124 Spider’ın kabini yolculara odaklanarak yüksek kaliteli ve yumuşak dokunuşlu malzemelerle bezenmiş. Deri ve eko deri malzemelerle kaplanan kabin içi kadar şık tasarımlı ön konsol, 2017 Fiat 124 Spider’ın iddiasını başarıyla taçlandırıyor. Direksiyon, pedallar ve vites topuzunun sürüş sırasında kolay kullanımı ve sürüş deneyimine odaklı ergonomisi öne çıkıyor. Toplam ağırlığı daha da iyileştirmek amacıyla Yeni Fiat 124 Spider’da koltuk sırtlığı ve koltuk minderinde hafif bir kompozit malzeme kullanan gelişmiş bir koltuk yapısı yer alıyor.

Arkadan itişli ve MultiAir Turbo motorlu 124 Spider

Arkadan itişli bir altyapıya sahip 2017 Fiat 124 Spider’ın kaslı kaputunun altında ise Fiat’ın bir çok modelinde başarıyla görev yapan 1.4 lt. MultiAir teknolojili turbo motor yer alıyor. 140 bg güç ve 240 Nm tork üreten bu motor 6 ileri vitesli yüksek dayanıklı bir manuel şanzımanla kombine ediliyor. Kompakt tasarımlı bu şanzıman, alüminyum pres döküm yuvası ve özel materyaller sayesinde ayrıca hafifletilmiş bir yapıya da sahip. Yeni Fiat 124 Spider’ın hassas sürüş dinamiklerine katkıda bulunmak amacıyla debriyaj pedalının kullanımı en ideal düzeye çıkarılmış, bunun sonucunda da sürücülerin, G-kuvvetlerinin artışını kontrol etmeleri ve seri vites değişimlerinde bulunmaları sağlanmış. Debriyaj pedalı, kullanılmadığı nokta ile kavrama noktası arasında ideal bir hareket mesafesini temin etmek amacıyla ergonomik olarak konumlandırılmış, böylelikle bir hafiflik duygusu içerisinde ritmik vites değişimlerine olanak sağlanmış.