2017 Alfa Romeo Stelvio Fiyatı belli oldu!

Alfa Romeo Stelvio First Edition, Quadrifoglio kadar hızlı veya gösterişli değil ancak daha ucuz. Alfa Romeo, Stelvio Avrupa fiyat listesi’ni açıkladı.

Alfa Romeo Stelvio 2017 First Edition, Avrupa fiyat etiketi 57.300 euro olarak açıklandı. Quadrifoglio'daki 503 beygirlik motora sahip olmasa da 2.0 lt. dört silindirli turbo motorlar da oldukça iyi bir değer olan 280 beygir sunuyor. Q4 dört tekerden çekiş sistemine sahip Stelvio First Edition 0-100 km/s hızlanmasını 5.7 saniyede gerçekleştiriyor.

2017 Alfa Romeo Stelvio’da boyalı fren kaliperleri ve 20 inçlik beş kollu alaşım jantlar bulunuyor. Ayrıca Bİ-Xenon, krom kaplamalı pencereler ve ışıklı kapı kolları dikkat çekiyor.

İç mekânda da siyah deri koltuklar ve bunu takip eden ahşap görünümlü kaplamalar yer alıyor.

Stelvio’da acil frenleme ile ileri çarpışma uyarısı, şerit yardımı ve destek kamerası gibi çok sayıda güvenlik özelliği de yer alıyor. Güvenlik sistemleri paketi yanı sıra Alfa Romeo, yeni SUV modelinin virajlarda çekiş ve yön dengesi açısından sınıfının en iyi kontrolünü sunduğunu açıkladı.

Alfa Romeo Stelvio fiyat listesi henüz açıklanmadı ancak Avrupa’da 2.0 litrelik first edition versiyonunun 57.300 Euro’luk fiyat etiketine sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. Türkiye’de yüksek adetlik satış başarısını elde edebilmesi için Giulietta modelinde kullanılan 1.4 turbo-benzinli 170 beygir ve 1.6 litrelik turbo-dizel 120 ps gücündeki motorların Stelvio’da kullanılması gerektiğini düşünüyoruz. Vergi avantajı sağlayacak bu motorlar kullanılırsa, 2017 yılının son çeyreğinde ülkemize gelecek olan Alfa Romeo Stelvio fiyatı’ nın 35.000 Euro karşılığı TL olarak belirleneceğini tahmin ediyoruz.

2017 Alfa Romeo Stelvio ne zaman gelecek? Fiyat bilgisi ve özellikleri...
Alfa Romeo Giulietta 2017 bahar kampanyası ve fiyat listesi
Alfa Romeo Giulia 2017 Türkiye Fiyat Listesi ve Özellikleri için tıklayınız...
2017 Alfa Romeo Stelvio fiyatı ve özellikleri
Alfa Romeo fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler