2017 Alfa Romeo Giulia QV’ye Yılın Otomobili Ödülü!

Alfa Romeo’nun sportif sedanı Giulia Quadrifoglio 2017, BBC Top Gear dergisi ve okurları tarafından 2 kategoride birden ödüle layık görüldü. Prestijli dergi tarafından “Yılın Otomobili” ödülüyle taçlandırılan 2017 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, okurlar tarafından belirlenen “Yılın En İyi Otomobili” seçimlerini ilk sırada tamamlamayı başardı. 2017 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, son olarak aldığı bu başarılarla kazandığı uluslararası nitelikteki ödül sayısını 25’e çıkardı.

Tanıtımından bu zaman kadar birçok uluslararası nitelikte ödülün sahibi olmayı başaran 2017 Alfa Romeo Giulia’nın en güçlü versiyonu olan Quadrifoglio İngiltere’den de ödüller aldı. İngilizlerin prestijli otomobil yayınlarından BBC Top Gear Dergisi, 2017 Alfa Romeo Giulia QV’yi “Yılın Otomobili” seçerken, Top Gear okurlarının oylarıyla belirlenen “Yılın En İyi Otomobili” ödülü de yine 2017 Alfa Romeo Giulia’nın oldu.

Top Gear Dergisi, İtalyan Alfa Romeo’nun yeni modeliyle ilgili; “Giulia modern ve ileri teknoloji ürünü olmakla birlikte sunduğu yalınlık oldukça etkileyici, güçlü motor, yol tutuş ve güzellik hepsi bir arada yer alıyor. Giulia bunları fazlasıyla sunuyor” açıklamasında bulundu.

Mühendislerin Ferrari altyapısıyla düzenlediği altı silindirli turbo benzinli motora sahip 2017 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 510 beygirlik eşsiz bir güce sahip ve 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.9 saniyede tamamlıyor. 2017 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’nun heyecan verici güç ve tork üreten motoru, elektronik olarak kontrol edilen silindir kapatma sistemine sahip ve aynı zamanda şaşırtıcı bir yakıt tasarrufu sağlıyor.

Kusursuz bir güç-ağırlık oranı sağlamak için Ultra hafif materyaller kullanılarak üretilen Alfa Romeo Giulia’da, tahrik mili, kaporta ve tavan için karbon fiber; kapılar ve çamurluklar gibi farklı birçok gövde elemanlarına ek olarak motor, fren ve süspansiyon (ön kapaklar, ön ve arka çerçeveler dâhil) için alüminyum materyal kullanılıyor.

Sürücünün tercihine bağlı olarak aracın dinamik davranışını değiştiren yenilenmiş Alfa DNA’sına sahip olan Giulia, Dinamik, Doğal, İleri Düzeyde Verimliliğin yanında;  Quadrifoglio versiyondaki yarış moduyla da öne çıkıyor.

2017 Alfa Romeo Giulia Türkiye Fiyat Listesi için tıklayınız...Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler