2017-2018 Yeni Hyundai Kona tamamen kamuflajsız görüntülendi

Yeni Hyundai Kona 2017-2018, TV reklamı için çekimleri yapıldığı esnada tamamen kamuflajsız halde görüntülendi. Hyundai'nin küresel B-Segmenti SUV temsilcisi Kona, 2017 Ağustos ayında ilk etapta Güney Kore'de satışa sunulacak.

Hyundai, yeni B segmenti SUV’u  Kona’ nın ufak ufak teaser görüntülerini medya da yayınlarken, casus fotoğrafçıların modelin kamuflajsız görüntülerini reklam filmi çekimi esnasında yakalamasıyla birlikte tasarımı ile ilgili gizem de ortadan kalkmış oldu.

Hyundai tasarımcıları, Kona’ ya arazi aracı görünümü verebilmek için dış kısım boyunca gri gövde kaplaması yerleştirmiş. Basamaklı ızgarayı dışarıda tutarsak, iki katmanlı far düzeneği sayesinde ön yüz benzersiz bir tasarıma sahip. Hyundai, iki katmanlı farlara ek olarak, off-road tarzını yansıtmak için küçük sis lambaları da eklemiş.
Yan profil, alçak profilli lastikler, tekerlek kemeri kaplaması ve krom yan ile büyük alaşım jantlar ile karakterize edilmiştir. Arka kısımda şık stop lambalarının içinde sinyal veya geri gitme göstergelerini içermediği görülüyor.  Bunun yerine her iki gösterge de alt tamponun hemen üzerinde konumlandırılmış.  

Hyundai, Kona' nın Yeni Hyundai i30'un platformu üzerinde yükseleceğini açıkladı. Yeni Hyundai Kona’ nın kaputunun altında en son nesil T-GDi turbo şarjlı benzinli ve CRDi turbo şarjlı dizel üniteleri de dâhil olmak üzere Hyundai i20 ve Hyundai i30'un benzinli ve dizel motorlar yer alacak. Akülü bir tamamen elektrikli varyant şu anda geliştirme aşamasında.
2017-2018 Hyundai Kona, Avrupa, Türkiye ve diğer dünya pazarlarına girmeden önce 2017 Yazında (Haziran-Ağustos 2017) Güney Kore pazarında satışa sunulacak.

2017 Hyundai Kona kompakt SUV'nin ilk görseli yayınlandı!
Yeni Kasa Hyundai i30 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
2017 Hyundai Yeni i30 Test Sürüşü ve Yorum
Yeni Hyundai Elantra 2017 Fiyat Listesi ve Kampanyası
Hyundai fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler