2016 Porsche Cayenne Platinum Edition Türkiye’de 2016-07-28

Porsche’nin Cayenne kullanıcılarının öneri ve yorumlarıyla geliştirdiği özel Cayenne Platinum Edition serisi Türkiye’de satışa sunuldu. 2016 Porsche Cayenne Platinum Edition Özellikleri…

Porsche’nin sadece sınırlı bir süre içinde ve özel model serilerinde kullanılan Platinum Edition serisine, yeni bir üye daha katıldı. Daha önce Türkiye’de Panamera’da da sunulan bu özel seri, şimdi de 2016 Cayenne Diesel ve Cayenne S E-Hybrid modelleriyle Porsche tutkunlarıyla buluşuyor.

2016 Cayenne Platinum Edition özel serisi, ilk bakışta spor görünümleriyle kardeşlerinden ayrılıyor. RS Spyder tasarımlı 20 inç lastikleri, elektrikli ayar yapılabilen deri spor koltuklar, alkantara orta paneller ve tüm koltuk başlıklarındaki Porsche armasıyla, bu özel seri farkını ortaya koyuyor.

En yüksek güvenlik sistemleri standart

Porsche Cayenne Platinum Edition’ın standart donanımı kapsamında, Porsche Dynamic Light System (PDLS) kullanılan Bi-xenon farlar yer alıyor. Power Steering Plus ve hem ön hem de arkada ParkAssist standart olarak geliyor. Park Assist sistemi, önde ve arkadaki nesne veya diğer otomobillerin uzaklıklarını belirten duyulabilir bir bip sesi kullanmakla kalmıyor, yakın çevreyi merkezi ekranda grafik olarak görüntülüyor. Dış aynalar ve arka dikiz aynasında, otomatik göz kamaşmasını önleme özelliği standart olarak yer alıyor. Yine standart olan koyu renkli gizlilik camları arkadaki yolcular için ilave gizlilik sağlıyor.