2016 Honda Civic Sedan Özellikleri ve Fiyatı

Amerika'da satışa sunulan ve Türkiye’ye 2016 yılının son çeyreğinde gelmesi planlanan Yeni Honda Civic Sedan, aerodinamik tasarımı ile segmentinde öne çıkıyor. 2016 Civic Sedan bu sayede yakıt verimliliği ve daha fazla konfor sunuyor.

Civic, hem iç mekan sessizliğini sağlamak hem de yakıt verimliliği için aerodinamikte sınıf lideri olacak şekilde tasarlandı. Hesaplamalı akışkanlar dinamiği kullanılarak aracın tasarım aşamasındaki verimliliği ölçüldükten sonra bunu rüzgar tünelindeki ölçeklenmiş model testleri takip etti ve son aşamada tam ölçekli rüzgar tüneli testi yapıldı. Bu işlemlerin sağladığı iki adet önemli getiri, aracın altındaki ve motor odasındaki hava akışındaki düzenlemelerden gelen rüzgar sürüklenmesindeki %15 azalma ve tekerlek tasarımından gelen %4 lük bir sürüklenme azalması oldu.

Aracın ön tarafındaki özel şekillendirilmiş bileşenler havanın, radyatörden ve motorun soğuk hava girişinden geçmesine rehberlik ederek geri kalan havanın aracın üstüne, etrafına ve altına yönlendirilmesini sağlıyor. Geniş olmayan A sütunları ve öndeki gömme cam da Civic’in hava içinden geçerkenki verimliliğini arttırıyor. Tavanın arka tarafına doğru  yumuşatılmış eğim ve arka cam da aerodinamizmi arttıran öğelerden.