2016 Fiat Egea Hatchback-HB ve Station-SW Özellikleri ve Fiyatı 2016-05-06

Fiat, Egea’nın Cenevre Otomobil Fuarında dünya prömiyerini yaptığı 2016 Fiat Egea Hatchback ve 2016 Fiat Egea Station araçlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Fiat Egea Hatchback ve Fiat Egea Station özellikleri ve fiyatı

Fiat, Türkiye’deki adı ile Egea Avrupa’daki adı ile Tipo'nun sedan modelinden sonra hatchback ve station modellerinin tanıtımını Cenevre Otomobil Fuarı'nın ardından gerçekleştirdi. 2016 Fiat Egea Hatchback ve 2016 Fiat Egea Station müşterilerin kişisel tercihlerine, konfor anlayışına ve yükleme kapasitelerine göre farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde güçleri 95 bg ile 120 bg arası değişen Euro 6 emisyonuna uygun dizel, benzin ve Benzin/LPG motor seçenekleri ile satışa sunulacak. Her iki modelde teknolojik olarak öncelikle kabin içerisinde kullanıcının konforunu arttıracak ve rahat bir alan sağlayacak yenilikler sunuluyor. Modeller 3 farklı donanım seviyesi ile sunacağı bu konforu çeşitlendiriyor. Güvenlik konusunda ise araçlarda, 6 hava yastığı ve ESP denge kontrol sistemi standart olarak sunulacak.

Fiat, Egea sedan ile girdiği orta-compact segmentinde ki rekabette Fiat Egea Hatchback ve Fiat Egea Station modelleri ile öne çıkmak istiyor. 2015 yılı sonuna doğru satışına başlanan 4 kapılı Egea şimdiye kadar 35 bin adetten fazla sattı. Dünyada ki ekonomik duruma rağmen bu kadar çok adette satış yapabilmesi ve hiç girilmemiş pazarlara girmesi Fiat Egea’nın başarısını teyit ediyor. Global olarak en prestijli ödüllerinden biri olarak Kabul edilen “Best Buy Car 2016”  ödülünü, Avrupanın önde gelen araba magazin yazarlarının verdiği oylar ile alan Fiat Egea bu başarısını devam ettirmek istiyor.