Yeni Seat Leon alınır mı? İşte özellikleri

Yeni Seat Leon makyajlanmış haliyle vizyona çıktı

2017 Seat Leon makyaj operasyonundan geçti. Seat Leon'un marka tasarım direktörü Alejandro Mesonero Romanos, Leon'deki yeniliklerin operasyondaki asıl hedef; aracın ön, arka ve yan kısımlarını aynı şekil ve düzen içinde tasarlamak. Bu sebeple Seat Leon'un tasarımda büyük değişiklikler yerine küçük dokunuşlar yapılmak istenilmiş. 

Yeni Seat Leon'da artık daha geniş bir ön ızgara kullanılması dikkat çekiyor. 40 mm daha geniş olan ön ızgara motorun daha fazla hava almasını ve tasarımda aha sportif görüntü sağlıyor. 

DONANIM ZENGİNLİĞİ

2017 Seat Leon iç mekanda ise multimedya sisteminin yeni bir ekrana kavustuğu görülüyor. 8 inç büyüklüğündeki ekrandan kabin içi LED ambiyans aydınlatmaları da yönetilme özelliğine sahip. Yeni Seat'ta elektronik donanımları da zenginleştirildi. 

Makyajlanmış yeni Leon Seat'ın özellikleri arasında; trafik Yoğunluğu Asistanı, otomobilin hızını 60 km/s hıza kadar otomatik olarak ayarlayabiliyor. Bunun yanı sıra adaptif hız sabitleyicinin yanında, yatay ve dikey olarak park edebilen geliştirilmiş park asistanı da makyajla gelen yeniliklerden.

Leon'da donanımlar arasına eklenen Xcellence'da koltuk döşemelerinde alkantara ve deri gibi kalite hissi yüksek malzemeler tercih edilebilecek ve iç mekanda çok renkli ambiyans aydınlatması sunulacak.

YENİ SEAT LEON'DA YENİ MOTORLAR

Seat Leon ile her ikisi de 113 HP güç üreten 1.0 TSI ve 1.6 TDI motorlar alınabilecek.

Leon'da Cupra versiyonunun da aynı şekilde makyaj operasyonundan geçeceği ama farklı sürprizlerle karşımıza çıkacağı belirtiliyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler