Yeni Opel Corsa GSi Eylül’de Yollarda!

Yeni Opel Corsa GSi Eylül’de yollarda olacak. Araçta sunulacak motor da netlik kazanmayı başardı.

Opel, Corsa’yı güçlendirirken tasarımında da standart modelden farklı özelliklere kavuşması için çalışmalar yapmış. Bu doğrultuda da yeni bir ızgara, yeni ayna kaplamaları, yeni ön tampon, yeni jantlar gibi eklentiler araca adapte edilmiş. Bal peteği dokulu yeni ızgara ile ön görünüm standart versiyonlardan ilk anda farklılaşmayı başarıyor. Arkada ise yeni bir spoyler kullanılırken krom egzoz çıkışına yer verildi.

Aracın yürüyen aksamı da standart modelden farkı. Daha sert süspansiyonlara sahip olan GSi, yere de daha yakın. OPC modelinden tanıdığımız şasi ile aracın performanslı kullanımlarda da yola tutunma konusunda eksiği olmayacağı belirtiliyor. Ancak elbette bu modeldeki süspansiyon ayarları OPC’ye kıyasla daha rahat. Aracın iç mekan görselleri henüz paylaşılmadı. Ancak Opel yaptığı açıklamada, GSi’da Recaro koltukların opsiyonel olarak olacağını belirtti. Bununla birlikte sportif direksiyon simidi, deri vites körüğü, metal pedallar gibi donanımlarla iç mekan değiştirilmiş. Orta konsoldaki multimedya ekranı IOS ve Android telefonlarla bağlantı kurabildiği için de sürüş esnasında telefonla yapabileceğiniz tüm işlemleri bu ekrandan gerçekleştirebiliyoruz.

Opel bu araçta 1.4 litrelik 150 HP güç üreten bir motor kullanacak. 220 Nm tork üreten bu motor gücünü yere 6 ileri manuel şanzımanla aktaracak. Aracın 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise 6,3 lt olarak açıklanıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8,9 saniyede tamamlayan Corsa GSi 207 km/s maksimum hıza çıkabiliyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler