Yeni Dodge Charger Scat Pack Kameralara Yakalandı

Dodge’un çok sevilen iki modeli Charger ve Challenger yenilenmek için gün sayıyor. Daha önce Challenger’ın teaser’ını görmüştük ve bu kez karşımızda hafif güncellemeleri ile görüntülenen Charger var. Daha önce Hellcat versiyonunu yakaladığımız modelin şimdi biraz daha düşük versiyonu Scat Pack görüntülendi.

Farlar, ızgara, kaput ve genel olarak ön bölümün tamamı önceki model ile aynı. Fakat çok önemli bir değişiklik var: hava girişleri. Aracın üst ızgarasında, farların hemen yanlarında konumlanan girişler, Scat Pack Charger’a biraz daha agresif bir hava katmış. Jantlar da bu modele özel olarak hazırlanmış. Otomobil, arka bölümde mevcut modelle birebir aynı görünüyor fakat karbon fiber spoyler gözümüzden kaçmıyor. Bunun dışında araçta herhangi bir değişiklik yok gibi gözüküyor.

Dışarıda çok büyük güncellemeler olmasa da otomobilin güç ve teknoloji anlamında biraz daha fazla yenilik ile gelmesi beklenebilir. Elbette bu motorda muazzam değişiklikler göreceğimiz anlamına gelmiyor. Yeni modelin, mevcut Scat Pack’in 485 beygir güçlük üzerinin az da olsa üzerine çıkacağını varsayabiliriz. Yeni Charger ve Challenger’ı birkaç hafta sonra tam anlamıyla göreceğiz. Hellcat versiyonunun tanıtımı ise resmi açıklamaya göre önümüzdeki yazı bulacak gibi.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler