Toyota Auris artık Toyota Corolla Hatchback olarak satılacak

Toyota Corolla' nın Hatchback-HB versiyonu, farklı ülkelerde Toyota Auris, Toyota Corolla iM (eski adıyla Scion iM) ve Toyota Corolla isimlerini kullanıyor. Bu üçlünün içinden, Toyota Auris' in adı bir sonraki nesilde Toyota Corolla Hatchback olacak.

Toyota Auris ilk olarak 2006 yılında piyasaya sürüldü. O yıllarda Avrupa’da artık 'Corolla' ismi artık çekici değildi ve bundan dolayı Toyota Corolla Hatchback' in yerini 2006'da Toyota Auris ismi aldı. Carsensor.net'ten bir rapor, bir sonraki makyaj operasyonunda Toyota Auris' in isminin Toyota Corolla Hatchback olarak değiştirileceğini söylüyor.


Toyota, geçen yıl yeni nesil 2018 Toyota Corolla Hatchback' i test etmeye başladı. Casus fotoğraflar henüz arabayı tam üretim gövdesi ile göstermiyor. Yeniden tasarlanan model TNGA (Toyota Yeni Küresel Mimari) platformuna geçecek. Böylece, Toyota Prius ve Toyota C-HR' nin NGA-C platformu gelecek Corolla' nın temelini oluşturacak. Toyota’ nın yeni Corrolla Hatchback 2018’ de, mevcut modelin 8NR-FTS 1.2L turbo şarjlı benzinli motorunu da içeren dört silindirli, benzinli ve dizel motor ünitelerini sunması bekleniyor. Ayrıca Hibrit modelde seçenekler arasında olacak.

Yeni nesil Toyota Corolla Hatchback 2018 yılı içinde tanıtılacak.

2017 Toyota CHR/C-HR Türkiye Fiyatı ve Özellikleri için tıklayınız...
Toyota C-HR alınır mı? Test ve yorum
2017 Yeni Toyota Corolla Test ve Yorum
Yeni Toyota Yaris'in 2017 fiyatı açıklandı
Honda Civic 2017 vs. Toyota Corolla 2017 Karşılaştırma
2018 Toyota Camry tanıtıldı. İşte özellikleri…
Yeni kasa Toyota Yaris 2017 tanıtıldı. Fiyat tahmini…
Toyota Fiyat Listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler