Tesla'nın Türkiye'deki Yeni Mağazası

Tesla CEO'su Elon Musk'ın sözünü verdiği İstanbul mağazasının yeri belli oldu. Linkedin üzerinden açılan 7 farklı iş ilanı, mağazanın İstanbul Zorlu Center'da olacağına işaret etmekte.

Firmanın satışlarını kendi web sitesi üzerinden yaptığını hatırlatalım. Ön siparişe sunulan araçların sahiplerine ulaşması 12 aydan fazla sürebilir. Avrupa'daki fiyatları üzerinden satılacak Tesla modelleri, 110.000 Euro'dan başlayan fiyat etiketlerine sahip olacak. Üreticinin servis kısmı için açtığı iş ilanlarında ise lokasyon Otomol olarak belirtilmiş. Yani Tesla'nın satış sonrası destek mağazası Otomol'da faaliyete geçebilme ihtimali var.

Elon Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Türkiye pazarına olan merakı dikkat çekmişti. Musk, Tesla'nın yatırımlarının sadece mağazalar ile bitmeyeceğini, ülkenin etrafında Tesla modelleri için süper şarj istasyonlarının da kurulacağını belirtmişti.  Öte yandan Tesla'nın başı son dönemlerde "casusluk" suçlamaları ile belaya girmiş durumda. Firmanın bilgilerini çaldığı iddia edilen eski bir çalışan, üreticinin alıcılarına kusurlu mal sattığını belirterek kendini savunuyor. Ünlü otomobil üreticisi ülkemizde beklediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi bir bakalım...Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler