Tesla Model 3'ün Çıkış Tarihi Açıklandı!

Tesla CEO'su Elon Musk, Model 3'ün çift motorlu ve 4 çeker versiyonunu Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla açıklamış oldu. 

Elon Musk'ın tweet atarak duyurduğu yeni Model 3 çift motorlu olacak ve 100 kilometre hıza 4.5 saniyede ulaşabiliyor. Model 3, tam şarj ile yaklaşık 500 kilometre menzile sahip olacakmış. 

5 bin dolar maliyeti olan 2. motor ise Tesla'ya '4 çeker' özelliğini getiriyormuş. 20 inç'lik jantın yer alacağı Tesla Model 3'te karbon fiber spoiler seçeneği de sunulacakmış. Musk, boya, lastik, jantlar gibi tüm ek seçeneklerin sunulduğu Model 3'ün ise 78 bin dolara (Yaklaşık 350 bin lira) satılacağını duyurdu.

Tesla CEO'su Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamada çift motorlu modelin gerekli durumlarda tek motorla da yoluna devam edebileceğini açıkladı. Ön ve arka olmak üzere konumlandırılan iki motordan birinin güç diğerinin ise menzil için tasarlandığına dikkat çeken Musk, bu sayede Model 3 ile sürücülerin her şartta hedefine varacağına ve kötü şartlarda ile yolda kalmayacağına dikkat çekmekte.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler