Şok! 2017 İstanbul Autoshow Fuarı’na 16 marka gelmiyor!

Posta gazetesinin haberine göre Nisan 2017’de düzenlenecek olan İstanbul Otoshow Fuarı’na 16 otomobil markası katılmayacak.

İstanbul Autoshow 2017 fuarı 21-30 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek. Otomobil markaların yeni modellerini sergilemesi açısından büyük önem taşıyan fuara pek çok marka hazırlık yapıyor. Ancak son alınan haberlere göre bu seferki fuara tam 16 marka katılmayacak. Peki; bu markalar hangileri?

Bu markaların içinden Volvo, global stratejisi nedeniyle dünyada sadece Detroit, Los Angeles, Şanghay, Pekin ve Cenevre Fuarlarına katılma kararı alan İsveçli üretici geçtiğimiz yılki fuara da iştirak etmemişti. İstanbul Autoshow Fuarı 2017’ye katılmayacak diğer markalarsa Bugatti, Porsche, Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini, Citroen, DS, Subaru, infiniti, Kia, Suzuki ve Mazda olarak sıralanıyor. Fuara katılmayanlar listesindeki en büyük sürpriz ise fuarı düzenleyen Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin mevcut başkanlığını sürdüren Mustafa Bayraktar’ın sahibi olduğu Bayraktar Grubu’na ait Citroen, DS, Subaru, İnfiniti markalarının katılmaması oldu.

İstanbul Autoshow 2017 Fuarı’na katılmanın bir markaya maliyetinin ortalama 2.5 milyon TL’yi buluyor.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler