Seat Arona doğalgazlı motoruyla!

Seat'ın yeni modeli Arona, Barcelona'da otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. Crossover model kaputunun altında oldukça ilginç bir yenilikle geliyor.

Seat büyük kasa işini sevdi sevdi. Henüz birkaç ay önce ilk SUV modeli Ateca'nın ardından bu kez B sınıfı crossover bir modelle karşımıza çıktı. 

Yeni modelin adı Arona. Barcelona'da tanıtılan araç, Ateca ile aynı tasarım diline sahip. MQB A0 platformu üzerinden yükselen model, Ibıza'dan 79 mm daha uzun (4140 mm), yükseliği de 99 mm daha fazla. Bu sayede Arona, ön ve arkada oturanlar için Ibiza'ya göre daha fazla alan sunuyor. Bagajı ise 400 lt.

KAPUTUN ALTINDA YEPYENİ BİR MOTOR VAR

Yeni SEAT Arona'nın kaputnun altında 1,0 lt'lik üç silindirli TSI motor 95 HP ve 115 HP'lik iki versiyon bulunuyor. Ürün gamında ayrıca 150 HP güç üreten dört silindirli bir benzinli motor da eklenmiş, 

2017 SEAT Arona'nın dizel cephesinde ise 1,6 lt'lik TDI motorun 95 HP ve 115 HP'lik iki versiyon mevcut.

SEAT Arona Doğalgazlı CNG MOTOR 

2017 Seat Arona'da, 1.0 TGI adı verilen doğalgazlı (CNG) motor seçeneği de var. 90 beygir gücündeki bu motora, yeni Polo'da da yerildi.


Otomobil dünyasında bugünlerde B Crossover sınıfı hareketli günler geçiriyor. Arona'nın yanı sıra, geçtiğimiz günlerden Hyundai Kona ve Kia Stonic modelleri de ortaya çıkmıştı.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler