Range Rover'dan şov (Video)

Range Rover’ın 45. Yıldönümü şerefine aracın rahatlıkla geçebileceği kağıttan bir köprü yapıldı.

 

 

 

İngiliz bir arazi aracı üretici firması olan Land Rover’ın lüks alt markası olan Range Rover’ın üretiminin 45. yıldönümü şerefine İngiliz sanatçı Steve Messam ve Çinli bir firmanın ortak çalışması sonucu ağır arazi aracı olan Range Rover’ın geçebileceği bir köprü inşaa edildi.

İngiltere’de bulunan bir taş köprünün tasarımından ilham alınarak Messam tarafından inşa edilen ve tamamıyla kağıttan yapılan köprü binlerce kağıt tabakanın bir araya getirilip sıkıştırılmasıyla elde edilmiş. Land Rover'ın bu etkinlik için Steve Messam’a herhangi bir destek veya yapıştırıcı kullanılmadan üretmesini istediği kağıt köprü öncelikle tahta iskelet üzerine inşaa edilerek sonradan bu iskeletlerin kaldırılması sonucunda Range Rover’ın Vogue SCV 6 model araç ile üzerinden geçilmesiyle başarılmış oldu.

Bu kağıttan köprünün üzerinden geçerken hızlı olmak yerine oldukça yavaş geçen ve tepe noktasında fotoğraf çekimi için bir süre bekleyen 2300kg ağırlığındaki araç, Çin’in Suzhou şehrinde yapılan testte başarılı bir şekilde kağıttan köprünün üzerinden geçmiş oldu.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler