Ram TRX, Ford F-150 Raptor’un En Büyük Rakibi

Dodge’un 707 beygirlik Hellcat motorundan güç alabilirmiş.

Aylardır dolaşan söylentiler sonucunda Fiat Chrysler Grubu, Ram markasının Ford’un F-150 Raptoradlı canavar pick-up’ına rakip modeli Ram TRX’i üreteceğini doğruladı. Yeni Ram 1500’ün bu yıl yeni bir platform üzerine geliştirildiğini hatırlıyoruz. Firma da bu yeni platform üzerine Ram TRX adlı performanslı pick-up versiyonunu da geliştirirerek değerlendirmeyi düşünüyormuş.

Ram firması, bu resmi doğrulamanın öncesinde 2016 yılında Ram Rebel TRX adlı bir pick-up konsepti ile karşımıza çıkmıştı. Bu konsept, V8 motorundan 575 beygir güç üretiyordu ve pick-up severlerin ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarmıştı. Hatta aracın seri üretim versiyonunda Dodge’un çeşitli performans otomobillerinde gördüğümüz 707 beygirlik Hellcat motorun yer alabileceği de söyleniyor.

Bu motor aynı zamanda Jeep Grand Cherokee Trackhawk’ın kaputunun altında da yer alıyor ve olağanüstü performans değerleri sağlamakta. Ram TRX adlı bu yeni güçlü pick-up’ı görmemize az bir zaman kaldı diyebiliriz. Haberimizin içerisinde yer alan tüm görüntüler ise 2016 yılındaki Ram Rebel TRX adlı konsept pick-up’a ait. Fakat zaten Ram TRX’in de neredeyse aynı tasarımda karşımıza çıkmasını beklemekteyiz.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler