Pirelli’ den Lamborghini Urus İçin 6 Farklı Lastik

Lamborghini Urus için geliştirilen lastikler, 21 inçten 23 inçe kadar çeşitli boyutlarda yaz, kış ve dört mevsim versiyonlarıyla sunuluyor

Pirelli, Lamborghini’ nin yeni tanıttığı Urus için altı farklı lastik sağlayacak. Pirelli’ nin geliştirdiği lastikler, 21 inçten 23 inçe kadar boyutlarda Lamborghini’ nin ilk süper SUV’sinin sunduğu farklı işlevleri ve sürüş deneyimlerini vurgulamayı amaçlıyor.

Pirelli’ nin 3,6 saniyede 0’dan 100 km/s’e ve 12,8 saniyede 0’dan 200 km/s’e çıkabilen, 305 km/s maksimum hızlı böylesine üstün bir araç için tek bir lastik geliştirmesi mümkün olamazdı. Bu nedenle Pirelli, seçilen stil ve sürüş moduna göre 3 ürün ailesi sunuyor: performansı sevenler için P Zero, pistte adrenalin peşinde koşanlar için P Zero Corsa ve arazi dâhil daha fazla macera arayanlar için Scorpion. En uç kullanım için tasarlanan bu ürün ailesinde sadece standart versiyon değil, kış ve 4 mevsim lastikleri ve bir de özel tam arazi lastiği yer alıyor.

Toplamda 6 farklı türden oluşan özel lastikler, dünyanın en hızlı SUV’sinin ruhunu her yönüyle (kar, çakıl, spor, yarış ve yol) yansıtırken işlevselliği sportif sürüşle buluşturuyor.

Pirelli mühendislerinin yeni Lamborghini Urus için çalışırken aşmaları gereken en önemli teknik mücadele, karda tutuş ve sürüş, arazide yırtılmaya direnç ve aşınmaya dayanıklılık gibi çoğu zaman sınırlayıcı olan taleplerle başa çıkabilecek bir lastik yaratmak oldu. Sonuçta doğan lastik, pistte olağanüstü çevik olmanın yanı sıra karlı veya çakıllı yüzeylerde de çok yönlü olduğunu ortaya koyuyor. Bunları başarırken de bir SUV’nin sunması gereken en önemli özelliklerden biri olan konfordan ödün vermiyor.

Pirelli’ nin geliştirme çalışmalarında özellikle odaklanılan hamur ve sırt deseni, hızla değişen koşullara yanıt vermek için maksimum tutuş ve optimum esneklik sunmak amacıyla tasarlandı.

Bazı sırt bloklarını çıkararak daha açık bir desen yaratmakla örneğin lastiğin arazide ve çakıllı yollarda mükemmel kontrolü garanti etmesi, bir yandan da daha geleneksel ıslak ve kuru zeminlerde tam güvenlik sunması sağlandı.

Pirelli, sonuç olarak Lamborghini Urus sahiplerine çok yönlü kullanımla her ürün ailesinin farklı performansını mükemmel dengelemeyi amaçlayan çeşitli seçenekler sunuyor. Başka bir deyişle, daha çok arazi kullanımını tercih edenler, aşırı olmayan koşullarda da güvenli performanstan yararlanabiliyor veya kar ya da yağmurdan etkilenmiyor. Pistlerde performans heyecanının peşinden koşanlar ise aracın ıslak ve kuru zeminlerdeki sürüş ve kontrolünden şehir ortamlarında ödün vermiyor.

SUV pazarında çığır açan yeni model için özel olarak geliştirilen Pirelli lastiklerinin anahtar kelimesi çok yönlü kullanım oluyor. 

2018 Yeni Lamborghini Urus SUV Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı
Lamborghini'nin Yeni Muhtemel Aracı
Yeni Lamborghini Centenario fiyatı el yakıyor!
2018 Lamborghini Urus piste çıktı
Lamborghini Urus SUV, safkan Lamborghini olacak
Audi R8 V10 PLUS vs Lamborghini Huracan karşılaştırma
730 Beygirlik Yeni Lamborghini Aventador S 2017 Fiyat ve Özellikleri
Top 5 En İyi Novitec Egzoz Sesi!
Lamborghini fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler