Opel Ampera-e, tek şarj ile 750 km gitti!

Opel Ampera-e modeli ile gerçek dünya koşulunda yapılan 40-50 km/s arasında gidilince bir sürüşte tek şarj ile 750 km gidildiği duyuruldu.

Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü'ne göre Opel Ampera-e bataryası boşalana kadar 520 km yol yapabiliyor. Diğer taraftan WLTP (Küresel Uyarlanmış Hafif Araç Test Prosedürü) verilerine göre ortalama erişim mesafesi 380 km.

Bu iddialara karşın Almanya'nın VOX kanalındaki Auto Mobil programının yaptığı açıklamaya göre, Opel Ampera-e modelinin bataryalarını doldurmadan 750 km civarında bir yol yapmayı başardı. Tabii Auto Mobil ekibi bunun için normale göre çok daha yavaş gitmek durumunda kalmış. Fren enerjisi geri kazanımından yararlanmak adına 40’la 50 km/s sürat arasında seyreden ikili, tahminimizce klima, radyo gibi elektrik yükü oluşturan sistemlerin hiçbirinden yararlanmamış.

Auto Mobil ekibi, Almanya'nın en doğusundaki Gorlitz kentinden yola çıkıp ülkenin en batısı olan Aachen'a standart bir Opel Ampera-e ile tek şarjla ulaşmaya çalıştı. Bazı yollarda yapılan çalışmalardan dolayı rotalarını 20 km kadar uzatan ekip, Aachen tabelasına tam da bu kadar mesafe -yani 20 km- kala yolda kaldı.

Almanya'yı genel olarak tali yolları kullanarak dolanan ikili, 25 buçuk saat sonrasında tam olarak 754.9 km mesafe kat edebildi. Opel Ampera-e fiyatı Almanya'da 34.950 Euro'dan başlıyor.

Yeni Kasa Opel İnsignia 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
Yeni Opel İnsignia Grand Sport 2017 iç ve dış özellikleri - video
2017 Yeni Opel Insignia Grand Sport Üretimi – Video
Opel Insignia Grand Sport Almanya Fiyatı Belli Oldu!
Opel fiyat listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…

 Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler