Nissan süper buluş için geri sayımda

Nissan Çeşitli Yakıtlar İle Çalışabilen e-Bio Motor Üzerinde Çalışıyor

Emisyon değerini sıfırlamaya yönelik çabalar netice vermeye başladı. İlk olarak Tesla Motor'un çıkardığı bataryalı elektrikli araçlar ile başlayan 0 emisyon dalgası Toyota'nın hidrojen yakıtlı Mirai modeli ile desteklenmişti. 

Şimdi ise Nissan katı yakıt ile çalışan 0 emisyonlu motor üzerin çalıştığını duyurdu. Nissan'ın uzun zamandır devam eden Nissan Akıllı Güç konsepti Leaf, e-NV200 ve e-Power modellerinden sonra şimdi de e-Bio yakıt hücreli motor ile devam ediyor. 

Nissan'ın e-Bio Yakıt Hücresi

Sofc etanol ve doğalgaz dahil pek çok yakıt tipinin reaksiyonunu sağlayabilen bir yakıt hücresine sahip olan e-Bio motor atmosferik oksijen ile reaksiyonu gerçekleştiriyor. Yakıt hücresinden çıkan enerjiyi güç jeneratörü ile elektrik enerjisine çeviren yeni teknoloji gücünü tekerleklere elektrik motorları ile aktarıyor. 


 
e-Bio yakıt hücresi bir dönüştürücü yardımı ile hidrojene dönüştürülmüş yakıtı kullanıyor. Mantık olarak Toyota Mirai'nin sistemine benzeyen e-Bio ünite daha fazla güç, yüksek verimlilik ve benzinli motorlar ile yakın sürüş mesafesi sunuyor. 

600 kilometreden fazla menzile sahip olan yeni e-Bio üniteli araç oldukça sessiz çalışma sunarken elektrikli motorun yüksek güç katsayısı ile de iyi bir ivmelenmeye sahip. Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler