Nissan Qashqai 2016’da da SUV segmentinde lider! 2016-08-06

Crossover segmentinin yaratıcısı Qashqai, 2006 yılında yollara çıktığından beri Nissan’ın Avrupa’da ve Türkiye’de en çok ses getiren modeli oldu. Yaklaşık 80 bin adet satışıyla Türkiye’de en çok satan SUV olan Qashqai, 10’uncu yılını da açık ara lider olarak sürdürüyor.

Nissan Qashqai, tasarımı, konfordan ve hacimden ödün vermeyen kompakt ölçüleri, motor ve şanzıman seçenekleri ile crossover segmentine örnek alınan modeli oldu. 2007 yılından bugüne kadar Avrupa’da 2.5 milyon adetin üzerinde üretim başarısı gerçekleştiren Qashqai, Türkiye’de ise yılın ilk altı ayda gerçekleştirdiği 7 bin 833 adet satışla birlikte yaklaşık 80 bin tüketicinin tercihi ile segmentinin tartışmasız lideri oldu. Qashqai aynı zamanda yaklaşık 300 farklı model arasında en çok satan 20 araç arasında yerini aldı.

Qashqai’ye olan talep artmaya devam ederken, otomobilin aldığı ödül sayısı da çoğalıyor. Segmentinin öncüsü son olarak yüksek verimliği, pratikliği ve çevre dostu yapısıyla üst üste üçüncü kez “What Car?” tarafından “En İyi Kompakt SUV” seçildi.

Avrupalı tüketicilerin beklentilerini karşılamak üzere Japon üreticinin İngiltere’de bulunan tasarım ve teknoloji merkezlerinde geliştirilen Qashqai, Nissan’ın Avrupa’daki en çok üretilen modeli olma özelliğini taşıyor. Sunderland fabrikasında her 62 saniyede bir banttan inen Japon otomobil devinin amiral gemisi, geçen yılın Eylül ayında İngiltere’de yarım milyon adetlik üretim barajını en kısa sürede aşan otomobil olma özelliğini elde etti. Tüketicilerine sunduğu yakıt verimliliğinin yanında Çevre Görüş Sistemi ve Güvenlik Kalkanı gibi gelişmiş teknolojileri bünyesinde bulunduran Qashqai, bu özellikleriyle de öncü bir rol üstlenerek günümüzde de rakiplerinin bir adım önünde gidiyor.

10 yıl boyunca güvenlikten de ödün vermeyen Nissan Qashqai, 2014 yılında bağımsız test organizasyonu Euro NCAP tarafından en güvenli kompakt aile otomobili seçilen rekortmen SUV, özellikle çocuk ve yetişkin koruma testlerinde olağanüstü performansıyla ödüllendirildi. Qashqai’nin güçlü Euro NCAP performansının ana faktörünü gelişmiş güvenlik teknolojileri ağı oluşturuyor. Yenilikçi “Nissan Güvenlik Kalkanı” kapsamındaki elektronik sistemler, hem sürücüye hem de yolculara yüksek pasif güvenlik seviyesini sağlıyor.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök 10 yıldır en çok satılan SUV Qashqai hakkında, “Yeni bir segmentin öncüsü olan Qashqai, Nissan markasına Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de ivme kazandırdı. Ülkemizde en çok tercih edilen SUV olma özelliğini açık ara elinde bulunduran Qashqai, cesur tasarımı ve segment lideri teknolojisiyle Türkiye’de amiral gemimiz olarak Nissan’ı yeni başarılara taşımaya devam edecek.“ ifadelerini kullandı.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler