Nissan Leaf'e 5/5 Puan!

Yeni Nissan Leaf, Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı EuroNCAP’in 2018 değerlendirme kriterlerine göre test edildi. Yeni Nissan Leaf, çarpışma testlerinden, tam not olan 5 yıldızı almayı ve bu alanda ilk elektrikli araç oldu.

Yeni Nissan Leaf, Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı EuroNCAP’ten 5 yıldız kazandı.

Euro NCAP, 2018 yılında kapsamını genişletti. Artık sadece araçlarla sınırlı kalmayan değerlendirme programı hem yayaları hem de trafikte sayıları her geçen gün artış gösteren bisikletlileri kapsayan kritik çarpışma testleri uygulamaya başladı. Yeni Nissan Leaf, bu değerlendirmeye tabi tutulan ilk otomobil oldu ve testleri başarıyla geçti.

Euro NCAP, araçların güvenlik seviyelerini yaralanmalara neden olabilecek gerçek kaza senaryoları üzerinden bir dizi çarpışma testiyle belirliyor. Bu testlerin genişletilmiş yeni haline ilk kez tabi tutulan otomobil, Nissan’ın Yeni Leaf modeli oldu. Yeni Nissan Leaf, yetişkin korumasında yüzde 93, çocuk korumasında yüzde 86 puan aldı.

Yeni Nissan Leaf, gelişmiş sürüş destek sistemleri sayesinde çarpıma testini 5 yıldız alarak tamamladı. Böylece Nissan markasının başarısını bir kez daha kanıtlamış olan model, kapsamlı özellikleriyle öne çıkan ProPilot sistemiyle daha güvenli bir sürüşü var.

Olağanüstü güvenlik standartları barındıran Yeni Nissan Leaf, Euro NCAP’ten aldığı bu sonuçla elektrikli otomobil alanında gerçek bir öncü olduğunu kanıtlamış oldu. Bu sonuçlar kullanıcılara ayrıca Nissan Intelligent Mobility vizyonuna tam olarak güvenebileceklerini de kanıtladı.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler