Nissan Leaf Nismo Konsept örtüsünü kaldırdı

Nissan Leaf' in spor versiyonu konsept olarak internet üzerinden tanıtıldı. Nissan Leaf Nismo her hızda "anında ivmelenme" vaat ediyor

Nissan, Leaf’ in elektrikli versiyonu Nismo’ yu spor gövde kiti ve kırmızı detaylarla göz alıcı yapmayı başarmış.

Aracın ön tarafında ilk olarak göze kırmızı renkli ön spoiler öne çıkıyor. Yatay LED farların bulunduğu ızgara düzeni, 2018 Nissan Leaf' teki trapezoit düzenin aksine daha toplu duruyor.

Yan profilden bakıldığında Nismo logolu alaşım jantlar ve yüksek performanslı lastiklerle daha sert süspansiyon sayesinde nispeten düşük sürüş yüksekliği dikkat çekiyor.

Arka tarafta ise kırmızı elemanlarla süslenmiş ve daha agresif görünen bir difüzör yer alıyor. Bu bölümün merkezine eklenen sis farı ise F1 araçlarının yağmur lambasını andırıyor. Bagaj kapağı üzerindeki "Nismo" logosu da hoş bir görünüm vermiş.

İç bölümde pek bir değişiklik yok. Öne çıkan detaylar arasında havalandırma kanalları çevresine eklenen kırmızı dikişler ve yeni koltuk döşemeleri yer alıyor. Aynı tasarım anlayışı kapı panellerinde ve "start" düğmesinde de görülüyor. Nissan, buraya "Nismo" logoları ekleyerek aracı standart Leaf' ten ayırmış.

Tasarım değişikliklerinin yanı sıra "her hızda anında ivmelenme" sunacağı söylen Nissan, bunu güç ünitesine uygulanan yazılıma sayesinde yapacak. 25 Ekim'de Tokyo Otomobil Fuarı' nda sergileneceği söylenen Leaf Nismo' ya minivan modeli Serena' nin spor Nismo türevi de eşlik edecek.

Nissan' ın 2019 yılında Leaf' i temel alan bir SUV üreteceği de söyleniyor fakat bu bilgi henüz teyit edilmedi.

2018 Nissan Leaf Fiyat ve Özellikleri
2017 Makyajlı Nissan X-Trail Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı
2017 Seat Ateca vs Nissan Qashqai – Karşılaştırma, Test ve Yorum için tıklayınız...
2017-2018 Nissan X-Trail makyajlı kasa özellikleri ve fiyatı
Yeni kasa Nissan Juke’un detayları belli olmaya başladı
Nissan’dan köpekli ailelere özel X-Trail 4Dogs
Nissan fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler