MotoGP ve Superbike’da SEAT LEON CUPRA Rüzgarı!

SEAT’ın en güçlü modeli olan 300 beygirlik Leon CUPRA, MotoGP sezonunda Ducati MotoGP Takımı’nın resmi otomobil sponsoru oldu. SEAT Leon CUPRA ayrıca Superbike Yarışları’nda da resmi güvenlik aracı olarak pistlerde görülecek.

SEAT, 2017 yılına hızlı bir giriş yaparak, en sportif modeli Leon CUPRA ile motosiklet dünyasının en önemli iki yarışı olan MotoGP ve Superbike yarışlarına sponsor olarak destek verdiğini duyurdu.

Ducati MotoGP Takımı’nın resmi otomobili

İspanyol markanın tarihindeki en güçlü model olan 300 bg SEAT Leon CUPRA, üç dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol sürücü Jorge Lorenzo’nun ve İtalyan sürücü Andrea Dovizioso’nun yer aldığı Ducati Takımı’nın MotoGP’deki resmi otomobili oluyor. SEAT Leon CUPRA’nın tarihte ilk defa takımın resmi otomobili olmasının yanı sıra markanın logosu, İtalyan üreticinin motosikletinin ön tarafında, sürücülerin deri yarış kıyafetlerinde ve takım üyelerinin üniformalarında yer alacak.

Superbike ile Sponsorluk Anlaşması

SEAT, bir diğer önemli organizasyon Superbike ile de sponsorluk anlaşması yaptı. Bu sayede SEAT Leon CUPRA 2017 dünya çapında bir yarışta ilk kez “güvenlik aracı” olarak, 24 Şubat’ta Avustralya’da başlayan Superbike 2017 Sezonu’nda pistteki yerini aldı.

2.0 litrelik benzinli 4 silindirli motoruyla 300 beygir güç üreten SEAT Leon CUPRA, Barselona merkezli markanın tarihindeki en güçlü otomobili. 0’dan 100 km/s hıza 4,9 saniyede ulaşan Leon CUPRA saatte maksimum 250 kilometre hıza çıkabiliyor.

Yeni Seat Leon 2017 Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız...
Seat modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler