Mitsubishi'ye En İyi Dizayn Ödülü!

Mitsubishi Motors, en son tasarımlarından olan coupe SUV otomobili Eclipse Cross SUV ve GT-PHEV Concept ile The Chicago Athenaeum uzmanları tarafından GOOD DESIGN TM ödüllerine layık görüldü

Mitsubishi Motors, başlattığı tasarım rönesansının meyvelerini almaya başladı. Markanın Outlander’da devrim niteliğindeki makyajla başladığı hareket, konsept otomobil tasarımlarıyla sürmüştü. Mitsubishi Motors tüm bu gelişmelerin ardından piyasaya sürdüğü yepyeni Eclipse Cross ile başarısını gözler önüne sermiş oldu ve bu başarı da ödülleri beraberinde taşıdı.

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenen GOOD DESIGN TM ödülleri, Tasarımda Mükemmeliyet ve İnovasyona verilen en eski ve en prestijli Global Ödül Programı olarak biliniyor. GOOD DESIGN TM’nin temelleri 1950 yılında Şikago’da atıldı. Kurucuları, mimari ve tasarım efsaneleri Edgar Kaufmann, Jr., Eero Saarinen ve Charles ve Ray Eames idi. GOOD DESIGN TM ödülleri, çağdaş tasarım alanında bilinci arttırmayı hedeflerken, hem ürünleri hem de tasarım ve imalatta sektör liderlerini onurlandırmayı amaçlıyor.

Mitsubishi Motors Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Tsunehiro Kunimoto, harcadıkları yoğun emeğin prestijli bir kuruluş tarafından ödüllendirilmesinden onur duyduklarını söyledi. Kunimoto, Eclipse Cross’un Mitsubishi Motors’un güçlü ve yaratıcı tasarım felsefesini yansıtan tamamen yeni ve ilklerin otomobili olduğunu kaydetti. Kunimoto, “Concept GT-PHEV de yeni nesil Mitsubishi SUV otomobillerde nasıl şekillendireceğinin ipuçlarını sunuyor.” dedi.

Mitsubishi Motors, son üç yılda konsept XR PHEV II, konsept eX ve konsept GT-PHEV otomobillerinde gösterişli ve otantik görsel kimlik oluşturarak yeni global tasarım stratejisi ortaya koydu ve bu stratejiyi Eclipse Cross’a uygulandı. Eclipsce Cross, dinamik hatlara ve atletik çizgileri var. Coupe SUV’da Mitsubishi Motors’un yeni görsel kimliği “Dynamic Shield”i daha çarpıcı hale getirmek için LED farlar ile gündüz farları daha yükseğe yerleştirilmiş durumda. Sis farları ile sinyal lambaları ise daha aşağıda konumlanıyor. Kama şeklinde bir kemer çizgisine sahip keskin hatlı Eclipse Cross’un arka kısmında öne doğru eğik C sütunundan çıkan sıra dışı V çizgisine ve kaslı arka çamurluklarıyla heybetli ve dikkat çekici çizgileri bulunuyor. MITSUBISHI GT-PHEV Concept, ilk olarak 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Mitsubishi’nin en son tasarım dilini sergileyen GT-PHEV Concept, bunu MMC’nin gelişmiş ve tescilli elektrikli dört çeker kontrol teknolojiyle yapmakta.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler