Mercedes B Serisi SUV-GLB’mi geliyor? 2016-05-23

Değişik bir görünüme sahip bir Mercedes GLA test aracı Alp dağları yollarında görüntülendi. Aracın Alman markanın yeni GLB modeli olabileceğine işaret ediyor. Mercedes GLB ne zaman gelecek?

Mercedes-Benz GLA özelliklerine sahip bu karoser bize bu test aracının GLB’ye ait olabileceğini düşündürüyor. Durum böyleyse, GLB ilk kez kameralara yakalanıyor. Yeni bir crossover modelle ilgili söylentiler bir süre  önce başlamıştı, bu fotoğraflar da söylentileri kanıtlıyor. GLB modelinin adından da anlaşılacağı üzere GLA ve GLC arasında konumlanması bekleniyor. güncel Mercedes  GLA ile karşılaştırıldığında test aracı daha geniş tekerlek izlerine sahip ve aks aralığı daha uzun. Görüntülenen aracın ikinci nesil Mercedes GLA olması ihtimali zayıf çünkü markanın en küçük crossover modeli üç yıldan az bir süre önce çıktı ve önümüzdeki aylarda hafifçe makyajlanması bekleniyor.

Eğer Mercedes GLB ile ilgili söylentiler doğru çıkarsa, GLA ve GLC’ye göre daha küçük bir  G-Class da görebiliriz. İlk Mercedes GLB’nin Eylül 2019’da piyasaya çıkması bekleniyor. GLB modeli MFA platformunun ikinci nesli üzerine inşa edilecek. Bu da önden çekiş  sistemi ile geleceği ve yeni A-Class, CLA, GLA ve B Class ile aynı platformu paylaşacağı anlamına geliyor. Daha ucuz versiyonların Renault’nun üç silindirli motorlarından güç alması, dört silindirli Mercedes motorların ise opsiyonel olarak dört çekişli sürüş sistemiyle sunulması bekleniyor.