Maserati Levante SUV Cenevre’de

2015 yılının sonuna doğru piyasaya çıkacağı kesinleşen ”Levante” nihayet Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

“SUV’ların Maserati’si” sloganı ile lanse edilen bu 430 beygirlik canavar, agresif görünüşü, zengin donanımı ve teknik özellikleri ile bu lakabı adeta hak ediyor.

Dış görünüşüne baktığımızda göze ilk çarpan detaylardan biri aracın C sütununda bulunan ve marka ile özdeşleşmiş ”Saetta” logosu, bunun yanında keskin ve dinamik hatların da aracın her parçasına hakim olduğunu söylemek hiçte zor değil. Levante’nin iç dizaynı da bir o kadar etkileyici.Modelin tüm donanım seviyelerinde deri, alüminyum,krom, alkantra gibi pahalı ve kaliteli malzemeler kullanılmış, işçilik oldukça ince ve kaliteli ancak bununla yetinmeyenler için İtalyan üretici ”Luxury” adı altında bir paket yaratmış. Harman Kardon ses sistemi, ahşap ve ipek kumaştan üretilen detayların olduğu bu paket ismini gerçekten hak ediyor.maserati levante otopark

Aracın açıklanan teknik özelliklerine geldiğimizde ise bize ateşli bir SUV olduğunu tekrar hatırlatmaktan çekinmiyor. Üstün asfalt performansı ve tutunma katsayısı düşük arazilerde performans göstermesi için tasarlanmış araç aynı zamanda Q4 çekiş sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman ile donatılmış. Levante kullanım şekline uygun olarak 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 2 adet 3 litrelik V6 benzinli motor kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kullanılmak üzere 350 ve 430 beygir güç vermek üzere iki farklı şekilde optimize edilmiş, araçta bulunan 3 litrelik dizel motor ise 275 beygir güce sahip.