Lexus'un 6 yeni modeli yakında Türkiye'de

Toyota tarafından üretilen lüks otomobil markası Lexus'un GS ile RC modelleri yakında Türkiye'de yollara çıkacak.

Mart ayından itibaren Türkiye piyasasına girecek olan premium segmenti markalarından Lexus'un yenilenen sedan modeli GS ile yeni spor modeli RC, 80 bin euro’dan başlayan fiyatlarla showroomlarda yerini alacak.

Türkiye'de pazarına sunulacak 6 Lexus modeli arasında yer alacak olan RC ve GS ile birlikte, premium segmentteki IS, NX, RX ile LS modellerini de yollarda görebileceğiz.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, Lexus'un Türkiye'de satılmaya başlamasıyla birlikte hem hizmet hem de ürün anlamında müşterilerin çok farklı bir deneyim yaşayacaklarını söyledi.

Lexus'un Türkiye'de uzun zamandır beklendiğini aktaran Bozkurt, markanın her modelinin kendine has ve sınıfında ön plana çıkacak özelliklere sahip olduğunu dile getirdi.

Ali H.Bozkurt, Lexus modellerinin lüks özellikleri, tasarımı, performansı ve hibrit versiyonlarıyla bu segmentte bir boşluğu doldurduğunu vurgulayarak, "Bu yüzden ürün gamımıza sonuna kadar güveniyoruz. Yeni GS ve RC modelleri ise markanın sportif, lüks ve konfor odaklı yanlarını kusursuz biçimde temsil ediyor. Sedan ve coupe pazarlarında fark yaratacak iki modelle birlikte Türkiye pazarında güçlü bir konumda olacağımızı düşünüyoruz" dedi.

- RC 300h, tercih edildiğinde sadece elektrikle yol alabiliyor

Açıklamaara göre Lexus'un GS modeli, yeni ön panjur ve yeni tampon tasarımıyla birlikte selefine göre 30 milimetre uzayarak toplamda 4 bin 880 milimetre uzunluğa ulaştı.

Avrupa'da ve Türkiye'de üç farklı versiyona sahip olan GS’te, GS 450h ile GS 300h olmak üzere iki hibrit ve Lexus'un ilk kez tanıttığı GS 200t yer alıyor.

Hibrit GS 450h, 3456 litre V6 benzinli ünite ve elektrikli motorla birlikte 345 beygir güç ve 352 Nm tork üretiyor. Ayrıca, söz konusu otomobil 5.9 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasına sahip.

Bunun yanında sadece 5.9 lt/100 kilometre yakıt tüketimi ve 137 g/km CO2 emisyonu bulunuyor.