Kameralara Yakalanan Yeni Mustang Shelby GT500!

Yeni Ford Mustang Shelby GT500’ün casus videosunu izlediğinizde aracındış tasarımı ile ilgili bazı ipuçlarını anlaşılır.

Videoyu iyice dinlediğinizde ise GT500’ün bir manuel şanzımana göre son derece hızlı vites geçişlerine sahip olduğu belli oluyor. Söylentilere göre otomobil, bir çift  kavramalı şanzımanla –muhtemelen Ford GT’deki yedi ileri vitesle- geliyot.

Galerideki casus fotoğraflar, zaten daha önce gördüğümüz şeylerden fazlasını vermiyor. Ön bölümde, süperşarjlı 5.2 litrelik bir motoru beslediğini tahmin ettiğimiz büyük hava girişleri yer alıyor. Kaputun üzerindeki ısı emicileri de görülebiliyor. Hafifçe yenilenen arka bölümde ise büyük dörtlü egzoz uçları duruyor. İçeriye gelindiğinde ise ön konsolun karbon fiber ile bezendiği belli. Kabinde yer alan manuel vitesin ise yalnızca bir yanıltmaca için konulduğunu tahmin edebiliriz.

Ford'un önceki teaser'ına ve yaptığı açıklamalara bakılırsa GT500’ün bu senenin sonlarına doğru tanıtılması beklenebilir. Mavi Oval logolu şirket, daha net bir tarih belirtemedi.

Motor1.com'a ait videoyu burada bulabilirsiniz.Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler