İşte Yeni 765 Beygirlik Chevrolet Corvette ZR1

2018 Yeni kasa Chevrolet Corvette ZR1 uzun bekleyişin ardından 2017 Dubai Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. Yeni Chevrolet Corvette ZR1 fiyat etiketi ne olacak?

Yeni Chevy Corvette ZR1 2018, LT5 kodlu süperşarj desteğine sahip 6.2 litrelik V8 motor 6,300 devirde tam 765 beygir (563 kW) güç üretebilirken 4,400 d/d'da 969 Nm tork sunuyor. Mühendisler bu çarpıcı rakamlara ulaşmak için çift yakıt enjeksiyon sistemi geliştirmiş. Karbon fiberden yapılan kaput üzerinde yer alan hava girişleri ise yola uygun Chevrolet modelleri arasındaki en güçlü seçenek olan ZR1 'in ihtiyaç duyacağı ekstra soğutma havasını besleme amacıyla oraya yerleştirilmiş.

2018 Chevy  Corvette ZR1, herkesi mutlu etmek adına hem aktif devir yakalama teknolojisine sahip 7 ileri manuel, hem de 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle sunulacak.

Corvette ZR1, aerodinamik anlamda da eski "kral" Z06' dan da oldukça farklı. Chevrolet, yeni ZR1’ de iki farklı aero paketi sunacak. Bunlardan birisi Low Wing, diğeri ise 2 yöne ayarlanabilen High Wing kombinasyonu. Eğer hedefiniz maksimum sürat ise düşük sürüklenme odaklı Low Wing paketini tercih ederek 338 km/s hıza ulaşmayı deneyebilirsiniz. Aerodinamik açıdan daha aşağıda yer alan bu paket bile Corvette ZR1' in az önce bahsettiğimiz Z06' ya göre yüzde 70 oranında daha fazla downforce, yani yere basma kuvveti üretmesini sağlıyor.

"Maksimum sürati bırak ben pistte çıldıracağım" diyorsanız Z06' nın Z07 Performance Package ile donatılmış hâlinden yüzde 60, yani yaklaşık 430 kg (kuvvet birimi Newton cinsinden 3,955 N) yere basma kuvveti üreten High Wing paketini tercih etmelisiniz. Corvette ZR1, bu paket seçimlerine bağlı olmaksızın ön bölümünde bir gövde altı kanat sunuyor.

Eğer tercihinizi High Wing'den yana kullanırsanız karbon fiber ön splitter, Magnetic Ride Control, Michelin Pilot Sport Cup 2 yaz lastikleri ve özel şasi ayarlarını kapsayan ZTK Performance Package' i de alıyorsunuz.

Agresif Corvette' ini daha da özel yapmak isteyen kişiler ise modele yeni getirilen Sebring Orange tasarım paketini de araçlarına ekleyebiliyor. Bu paket ile dışarıda turuncu detaylara kavuşan modelin emniyet kemerleri ve döşeme dikişleri de aynı ton ile süsleniyor.

Chevrolet, yeni Corvette ZR1' in 2018 ilkbahar aylarında satışa sunulacağını açıkladı fakat fiyatı paylaşmadı. Yine de Corvette ZR1' in en azından Z06' nın memleketi A.B.D.’dekii 79,495 dolarlık fiyat etiketinden pahalı olacağı kesin.

2019 Makyajlı Chevrolet Camaro ilk kez görüntülendi!
2018 Chevrolet Camaro Z/28 test aracı kaza yaptı (video)
Chevrolet fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler