İşte Yeni 2018 Pagani Huayra Roadster! Fiyatı ne kadar?

Yeni Pagani Huayra Roadster 2018 daha hafif, daha güçlü ve harika görünüyor. Süper otomobil mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda podyuma çıkacak.

İtalyan spor otomobil ve karbon fiber üreticisi Pagani, yeni Huayra Roadster'ı "dizginlenememiş sanat, zekâ ve açık hava tutkusunun ürünü" olarak tanımlıyor. Ayrıca firma, aracın "yaptıkları en karmaşık proje" olduğunun altını çiziyor. Roadster, kardeşi Huayra coupe'ye oldukça benziyor ancak belirgin birkaç özellik ile ondan ayrılıyor.

Konik şeklinde olan ön bölümde ızgarada kullanılan altıgen düzen öne çıkıyor. Aynı tasarımı arka tarafta dört egzoz borusunun altında konumlandırılan karbon fiber difüzörde de görüyoruz. Yeni çamurluklar ve motor kapağının üzerine oyulmuş hava kanalları ise Roadster'a çekicilik katmış. Bir diğer taraftan araçta martı kanadı kapılar da yer alacak!

İç mekânın birçok yerinde mavi dikişlere sahip bej deri görüyoruz. Diğer detaylar arasında karbon fiber dekorasyon elemanları ve açık kanallı alüminyum vites kolu yer alıyor. Huayra Roadster’in birincisi, burada gördüğünüz karbon fiber olan diğeri ise araca gizlenebilen kumaş olmak üzere iki farklı tavan seçeneği var.

Pagani Huayra Roadster, gücünü Mercedes-AMG'nin 764 beygir ve 1,000 Nm üretebilen çift turbolu V12 motorundan alıyor. Güç aktarma işlemi ise 7 kademeli, tek kavramalı şanzıman tarafından gerçekleştiriliyor. İlerleyen zamanda 789 beygir güce sahip daha güçlü bir BC versiyonu da olabilir.

Ağırlığı sadece 1,280 kg olan Pagani Huayra Roadster, firmanın "Carbo-Triax HP52" adını verdiği karbon fiber-titanyum karışımı yeni malzeme sayesinde coupe kardeşinden 80 kilogram daha hafif.

Pagani Huayra Roadster fiyat etiketi 2.28 milyon € (günümüz kuruyla yaklaşık 8 milyon 800 bin TL) olmakla beraber İtalyan süper otomobilden sadece 100 adet üretilecek ve hepsi şimdiden rezerve edildi. Yeni Pagani Huayra Roadster, mart ayında İsviçre'de düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.Yorum

2 Yorum

Pok 2018-02-20 15:20:21

Pok sikim

Sabri 2018-02-04 17:25:47

Benzer Haberler