İşte 2018 Yeni Opel Combo! Fiyatı Ne Olur?

Opel Yeni Combo ile Hafif Ticari Sınıfına Geri Dönüyor

·  Tamamen Yeni: Yeni mimarisi ile beşinci nesil Opel Combo 2018’ iun binek versiyonu kusursuz bir aile aracı

·  Her İhtiyaca Uygun: 5 ya da 7 koltuklu kısa ve uzun versiyon

·  Ekstra Geniş: 597-2.693 lt. arası bagaj hacmi

·  Opel Teknolojisi: Gelişmiş sürüş destek sistemleri ve üstün bilgi-eğlence sistemleri

·  Çarpıcı Hâkimiyet: Head up Display ve 180 Derece Geri Görüş Kamerası

·  Opel Tasarım Dili: Kaslı ve güçlü tasarım, Opel tarzı LED çift kanat gündüz farları

·  2018 ikinci yarısında geliyor

Opel tamamen yenilenen hafif ticarisi Combo 2018 ile model atılımını sürdürüyor. Opel Combo’ nun binek versiyonu Combo Life, tüm ihtiyaçlara yanıt verecek kusursuz bir aile otomobili. Opel Combo’ nun beşinci nesli tamamen yeni bir mimari üzerinde yükseliyor. Alman Otomobil üreticisinin yeni hafif ticarisi geniş ve kullanışlı bir hale gelmiş. İhtiyaca uygun şekilde yeni Opel Combo 2018 beş ya da yedi koltuklu olacak şekilde kısa (4,40 m.) ve uzun (4,75 m.) versiyonda sipariş edilebilecek. 

Ultra modern sürüş destek sistemleri ve üstün teknolojiler 

Yeni Opel Combo 2018, sınıfında sunulan yüksek teknoloji güvenlik ve konfor özelliklerini bir üst seviyeye taşıyacak. Opel, müşterilerinin talebi doğrultusunda günlük sürüşü daha güvenli kılmak için birçok yeniliğini yeni Opel Combo’ da sunmaya karar verdi.

 

Yeni Opel Combo 2018’ in bazı özellikleri;

·         Head up Display: Sürüş için kritik bilgileri sürücünün gözünün önüne yansıtan sistem, sürücünün gözünün sürekli yolda kalmasını sağlıyor.

·         Otomatik Fren Destekli Ön Çarpışma Uyarı Sistemi: Bu sistem sadece sesli ve görsel uyarı yapmıyor aynı zamanda sürücü hızlı tepki vermezse otomatik olarak fren de yapıyor.

·         Opel Eye Ön Kamera Sistemi: Opel’ in Astra, Corsa ve Mokka X gibi modellerinden tanınan sistem yolu takip ederek, Hız işareti tanıma ve şerit takip sistemleri gibi özellikleri destekliyor.

·         Otomatik Cruise Control: İhtiyaç halinde önde seyreden aracın hızına uyum sağlıyor.

·         Akıllı Hız Adaptasyonu: Bu sistem hız işareti tanıma sisteminde yeni bir hız sınırı geldiğinde sürücüyü uyarıyor. Eğer Cruise control ya da hız sınırı aktif ise sürücüye yeni hıza uyum sağlamak isteyip istemediği soruyor.

·         Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi: Sistem sürüş tarzını takip ederek sürücünün yorgunluk seviyesini tespit ediyor ve ihtiyaç halinde ara vermesini tavsiye ediyor.   

Yeni Opel Combo 2018’ de park manevraları da destek sistemleri ile daha kolay yapılabiliyor: 

·         Yan Koruma: Opel’in geniş park/manevra destek sistemlerine bir yenisi ekleniyor. Yan koruma aracın çevresindeki 12 sensör ile sürücüyü düşük hızlarda aracın yan tarafına çarpma ihtimali olan engelleri tespit edip sürücüyü uyarıyor.

·         Panoramik Geri Görüş Kamerası: Aracın gerisinden 180 derecelik görüş imkânı sunarak yolun iki yönünden yaklaşan araçlara karşı uyarı yapıyor.

·         Gelişmiş Park Pilotu: Sistem, uygun park noktalarını tespit edip, aracı otomatik park ediyor. Benzer şekilde park noktasından aracı otomatik çıkarabiliyor. İki durumda da sürücünün direksiyona müdahalesine gerek duyulmuyor. 

Opel Combo kullanıcıları ana yollardan çıkmaları gerektiğinde de teknolojik destek sistemleri sayesinde kendilerini güvende hissedecekler: 

·         Intelligrip: Opel Grandland X’ ten tanınan opsiyonel akıllı çekiş destek sistemi, gaz tepkisi, vites değişim noktaları ve tork dağılımını ayarlayarak, kum, çamur, ıslak zemin ve çamurda stabil sürüşe imkan tanıyor. 

Yeni Opel Combo’ nun konfor özellikleri ile kış aylarında da keyifli sürüş mümkün olacak: 

·         Isıtmalı Deri Direksiyon Simidi: Sınıfında tek sunulan özellik sayesinde Combo sürücüleri kışın ellerinin üşümesini düşünmeyecekler.

·         Isıtmalı Ön Koltuklar: Soğuğa karşı hızlı çözüm sunuyor.

·         Yardımcı Isıtma: Motordan bağımsız çalışan sistem, uzaktan kumanda ya da zamanlayıcı ile çalışıp aracı ısıtıyor. 

Yeni Opel Combo 2018, Apple Carplay ve Android Auto destekli bilgi-eğlence sistemi de sunuyor. Yolcular birinci ve ikinci sıra koltuklardaki USB girişleri ile akıllı cihazlarını şarj edebildikleri gibi, 230V priz ile diz üstü bilgisayarlarına da gerekli gücü sağlayabiliyorlar. Dahası, uyumlu cep telefonlarını da klima kontrollerinin altında konumlanan kablosuz şarj alanında şarj edebiliyorlar. 

Aile Dostu: Geniş, ferah ve her ihtiyaca uygun 

Beş koltuklu standart versiyon 597 lt. bagaj kapasitesi sunuyor. Daha fazla bagaj hacmine ihtiyaç duyanlar ise 850 litre bagaj hacmi sunan yedi koltuklu uzun versiyonu tercih edebilecekler. 

Yeni Opel Combo 2018’ in binek versiyonu Combo Life sadece geniş ve kullanışlı bir aile aracı değil, ihtiyaç durumunda hafif ticari araç rolünü de üstlenebiliyor. Arka koltukları katlandığında standart versiyonun bagaj hacmi 2.126 litreye kadar çıkıyor. Uzun versiyonda ise arka koltuklar katlandığında çarpıcı 2.693 lt. bagaj hacmine ulaşılabiliyor.

Yeni Opel Combo’ nun iç mekân saklama alanları da sınıfında standartları belirleyecek. Orta alanda bulunan büyük göz 1.5 litre şişeden akıllı telefonlara, tabletlerden cüzdana kadar her şeyi alabiliyor. Arka koltukta seyahat eden yolcular opsiyonel olarak sunulan panoramik sunroof ile gökyüzünün keyfini sürebiliyor. 

Dengeli, güçlü ve kendine güvenen görünüm 

Yeni Opel Combo 2018 sadece yüksek teknoloji sistemleri ve çarpıcı hacmi ile öne çıkmıyor. Aynı zamanda çarpıcı görünüme de sahip. Sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha kısa ön çıkıntıya ve daha yüksek bir kaputa sahip. Bu nedenle daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Önden bakıldığında Opel’in tasarım dilini tamamen yansıttığı görülüyor. Opel’in tipik “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor ve ortada Opel logosunu saran kanatçıklara uzanıyor.  

İç mekânda ise sürücü ergonomisi tasarımda öne çıkıyor. Tüm kontrollere sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir tasarım ortaya koyulmuş. Orta konsol üç ana bölüme ayrılıyor. Üst kısımda bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Hemen altında sürücü klima kontrollerine erişebilirken onun altında ise 0.5 litrelik bir şişenin sığabileceği bir saklama gözü bulunuyor. Direksiyon simidindeki ve kapı kollarındaki krom rengi detaylar da kokpite kaliteli bir hava katıyor. 

Kaputun altında Opel Combo müşterileri turbo benzinli ve dizel motorlar arasından tercih yapabilecekler. Bütün seçenekler sürüş keyfi ve yakıt ekonomisini dengeleyecek şekilde tasarlandı. Bu verimli motorlara beş ve altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra sınıfında ilk defa sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği de eşlik edecek.

Tahminimize göre Yeni Opel Combo 2018 fiyat listesi 70-75 bin TL bandından başlayacak.

2018 Opel Grandland X’ e yeni motor ve donanım seçeneği geldi
2018 Opel Grandland X’in Türkiye Fiyatı
2017 Opel Crossland X Fiyat Listesi ve Özellikleri
Yeni Kasa Opel İnsignia 2017 Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!
Yeni Opel İnsignia Grand Sport 2017 iç ve dış özellikleri - video
2017 Opel Crossland X Özellikleri ve Fiyat Bilgisi
Opel Fyat Listesi, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız...


Yorum

1 Yorum

Halil ayas 2018-03-21 16:08:25

Yeni combonun arkadan bakinca birazdaha rutus gerekir caddy gibi guzel yakışıklı görünsün istiyorum lütfen. Saygılarımla
Benzer Haberler