İşte 2018 makyajlı MINI hardtop ve convertable

2018 MINI Cooper makyajlı kasa 3 kapılı hardtop ve convertable versiyonlarının fotoğrafları yayınlandı.

MINI, Detroit'te kapılarını Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı' na klasik modeli Cooper' ın makyajlı versiyonunu getirecek. Makyajlı Cooper’ da hem 2, hem de 4 kapılı Hardtop paketin yanı sıra üstü açılır versiyona da uygulanan değişiklikler ön ve arka farlar ile birkaç iç mekân dokunuşunu kapsıyor.

Yıllardır sevilen ve şeklini genel anlamda koruyan MINI Cooper’ ın 2018 model yılına da benzer bir sima ile girmesi aslında olumlu. MINI, makyajlanan aileyi tanımanız için Hardtop ve Convertible modellerinin 300 civarında fotoğrafını yayınladı.

2018 model yılı MINI' lerde ön farlar standart olarak siyah dokunuşların yer aldığı halojen düzen olurken çerçeveye yayılan sinyal lambalarına sahip LED farlar opsiyon olarak sunulacak. Arka bölümdeki LED farlar, geçen sene John Cooper Works GP konseptinde gördüğümüze benzer şekilde Birleşik Krallık bayrağı motifi taşıyor. MINI, sinyal lambalarını yatay konumlandırırken fren lambalarını dikey yapmış - yani ülkenin bayrağına bir göndermede bulunmuş.

MINI Cooper 2018 modelleri Emerald Grey, Starlight Blue ve Solaris Orange adlı 3 yeni gövde rengi seçeneğine kavuşacak. Piano Black tonu ise gövdenin yanı sıra far ve ızgara çerçevelerini de koyulaştırıyor. Revize edilen MINI logosuna ise farklı tasarımlara sahip jantlar eşlik ediyor.

İç mekâna bakıldığında 2018 MINI modellerinin yeni deri döşeme seçeneklerine kavuştuğu dikkatlerden kaçmıyor. Makyajlı Cooper’ da standart olarak 6.5, opsiyon olarak 8.8" boyutlu bilgi eğlence sistemine ek olarak gerçek zamanlı trafik verileri sağlayan 4G LTE bağlantısı, Apple CarPlay desteği gibi teknolojik donanımlara yer verilecek.

Kişisel hareket asistanı özelliği ise sürücünün izlediği rotalara göre günlük yol planı çıkarmanın yanı sıra kablosuz yer tespit cihazı bulunduran çanta gibi kişisel eşyaları da takip edebiliyor.

2018 model yılı ile MINI modellerinin 7 ileri, çift kavramalı DCT üniteye kavuşacak. Güncel modeldeki tork konvertörlü sistemin gidişi ile sürüş hissiyatında, daha doğrusu sürücü-otomobil bütünlüğünde ilerleme kaydedilebilir.

Makyaj dokunuşları ufak olsa da bu ikonik modelin attığı adım kesinlikle büyük.

2017 Yeni MINI Countryman ALL4 Fiyat Listesi ve Kampanyası
Yeni Mini Countryman ile çadır kurmak artık daha kolay
İşte 2017 Mini Yeni Countryman! Fiyatı ne olur?
Mini One D Clubman 1.5 Litrelik Dizel Motoruyla Tanıtıldı
MINI modelleri fiyat listeleri, kampanya, test, yorum ve özellikleri için tıklayınız…


Yorum

0 Yorum

Benzer Haberler